Debiut Piotra Kuczery w Jigoro Kano w Tokio

LISTY WALK
Brązowy medalista Mistrzostw Europy Piotr Kuczera zadebiutuje w turnieju Grand Slam Jigoro Kano. W Tokio walczyć będzie też Damian Szwarnowiecki. Turniej odbędzie się w dniach 2-4 grudnia, a relację na żywo przeprowadzi telewizja FightKlub.

- Po okresie treningów na Uniwersytecie Yamanashi dziś przemieszczam się do Tokio. To będzie mój pierwszy start w Jigoro Kano. Wcześniej 2 razy miałem okazję oglądać na żywo ten turniej. W ogóle do tej pory nigdy nie startowałem w Japonii. Jest to dla mnie bardzo ważny start, ponieważ rozgrywany w kolebce judo - powiedział Piotr Kuczera (-90kg).

Zawodnik z Rybnika wystąpi na tatami w Tokyo Metropolitan Gymnasium w niedzielę. Dzień wcześniej walczyć będzie wrocławianin Damian Szwarnowiecki (-81kg), który wraca do międzynarodowej rywalizacji po kontuzji nogi, której doznał pod koniec września w Zagrzebiu.

W kategorii -81kg najwyżej rozstawiony w Tokio jest Japończyk Takanori Nagase, a w -90kg - Gwak Dong Han z Korei Płd. Obaj są aktualnymi mistrzami świata, a na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyli brązowe medale.

Dla Damiana Szwarnowieckiego będzie to już 3 występ w tych prestiżowych zawodach. W 2012 roku przegrał w 1/16 finału z Japończykiem Riki Nakayą, ówczesnym mistrzem świata (potem zdobył jeszcze 2 tytuł) i wicemistrzem olimpijskim z Londynu. Przed rokiem Polak wygrał z Japończykiem Masayuki Teradą i Koreańczykiem Kim Gi-Wook, a przegrał walkę o ćwierćfinał z innym znakomitym judoką Japonii Hiroyuki Akimoto, mistrzem świata z 2010 roku.

Losowanie odbędzie się jutro, tj. 1 grudnia. Wówczas swoich rywali poznają obaj polscy judocy.