POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Michał Bartusik Drużynowym Wicemistrzem Włoch

Indywidualny Mistrz Polski Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów) w ten weekend został Drużynowym Wicemistrzem Włoch w barwach klubu Akiyama Settimo Torinese.

- Stoczyłem 3 walki, z których dwie pierwsze wygrałem przed czasem. Wynik w finale był bardzo kontrowersyjny. Przy remisie 1:1 w karach, na 6 sekund przed końcem dostałem drugie shido za blokowanie. Moim zdaniem to była nieuzasadniona kara - mówi 23-letni Michał Bartusik (-66kg).

W składzie drużyny z prowincji Turyn byli też Daniel Lombardo -66kg, Rene Villanello -73kg, Ermes Tosolini -73kg, Riccardo Zema -81kg, Angelo Mirabella -81kg, Nicolas Mungai -90kg i Michael Korrell +90kg. Finałowy turniej odbył się w mieście Monza w pobliżu Mediolanu.

- Pod nieobecność Mistrza Olimpijskiego Fabio Basile, który ma wkrótce start na Grand Slamie w Tokio, do tego zespołu zaprosił mnie jego trener Pierangelo Toniolo.

Niewiele ponad miesiąc temu Michał Bartusik obronił w Katowicach tytuł Mistrza Polski po zwycięstwie w finale z Arkadiuszem Makarewiczem (Gwardia Wrocław).

W tym sezonie rzeszowianin zdobył m.in. brąz Pucharu Świata w Estonii.

foto

Tags: