Najważniejsze wydarzenia związane z dopingiem w sporcie w listopadzie.

MISTRZOSTWA POLSKI JUDO KATA!

WIELKIE ŚWIĘTO JUDO KATA JUŻ W NIEDZIELĘ 3 GRUDNIA W SKIERNIEWICACH!

Zapraszamy uczestników i kibiców do Hali Sportowej nr 3 w Skierniewicach ul Tetmajera 7.

Grudniowe Mistrzostwa Polski będą również kwalifikacją do Kadry Narodowej Judo Kata oraz 1 -szy krok do wyjazdu na Mistrzostwa Europy jako reprezentanci kraju!

Ideą PZ Judo jest rozwijanie RÓWNIEŻ tej dziedziny naszej pięknej dyscypliny w Polsce .

Gościem specjalnym będzie przedstawiciel IJF departamentu Judo Kata: Michel Kozlowski.

Agata Ozdoba-Błach - francuscy trenerzy zadowoleni ze mnie i zespołu

Reprezentantka Polski Agata Ozdoba-Błach (-63kg) była najlepszą zawodniczką francuskiej drużyny JC Pontault Combault, który zdobyła brązowy medal podczas prestiżowych zawodów Golden League w Ankarze.

- W zastępstwie Francka Bellarda, któremu niedawno urodziły się bliźniaki, był z nami Thierry Dibert. Trenerzy byli zadowoleni z naszych występów, choć trochę szkoda półfinału z Rosjankami, bo był on do wygrania - mówiła Agata Ozdoba-Błach.

Piotr Kuczera - stać mnie było na Młodzieżowe Mistrzostwo Europy

- Stać mnie było na zwycięstwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy - mówi Piotr Kuczera (-90kg), który 2 tygodnie temu stanął na najniższym stopniu podium, razem z Rafałem Kozłowskim, zawodów w czarnogórskiej Podgoricy.

Jeden z liderów seniorskiej reprezentacji naszego kraju doznał w trakcie tego turnieju kontuzji i niestety musi pauzować.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw - droga po medal Igrzysk w Tokio 2020

Sukcesem sportowo-organizacyjnym zakończyły się przeprowadzone w ten weekend w Warszawie-Wesołej pierwsze w historii krajowego judo Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw. Turniej zespołów mieszanych rozegrany został w hali przy ul. Klimatycznej 1.

Drużynowe MP Województw: w seniorach najlepszy Śląsk

Reprezentacja Śląska wygrała turniej seniorów podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Województw, które odbyły się w Warszawie-Wesołej. W juniorach najlepsze było województwo Mazowieckie, a w juniorach młodszych - Dolnośląskie. Medaliści otrzymali nagrody finansowe.

Zawody rozegrano w formule drużynówki mieszanej, czyli nowej konkurencji, która w roku debiutowała w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. W 2020 roku judocy walczyć będą w mikstach (3 zawodniczki i 3 zawodników) o medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Golden League: brązowy medal i komplet zwycięstw Agaty Ozdoby-Błach

Znakomicie spisała się Agata Ozdoba-Błach podczas prestiżowych zawodów Golden League w Ankarze. Polka wygrała wszystkie swoje 3 walki, a jej zespół JC Pontault Combault (Francja) zdobył brązowy medal.

Każdy z 3 meczów francuskiego zespołu kończył się wynikiem 3:2. W ćwierćfinale JC Pontault Combault wygrał z tureckim Galatasaray Stambuł. Agata Ozdoba-Błach wygrała z Turczynką Ilayda Seyis, a jej zespół prowadził wtedy 2:1. Wcześniej zwyciężyła Julia Rosso -57kg, a później triumf odnotowała także Marokanka Assmaa Niang.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski Województw, 25-26.11.2017 Warszawa-Wesoła

Poniżej zamieszczamy oficjalne wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski Województw.

Rafał Kozłowski - bohater listopada w polskim judo

22-letni Rafał Kozłowski (AZS AWF Wrocław) to bohater listopada w polskim judo i specjalista od debiutów. Po brązowym medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, zdobył też brąz w Grand Prix w holenderskiej Hadze.

Rafał Kozłowski (-90kg) do tej pory tylko raz startował w zawodach European Open, nigdy wcześniej w Grand Prix. W debiucie w GP pokonał aż 4 rywali, wszyscy byli zdecydowanie wyżej notowani w rankingu światowym. Polak w walce o brązowy medal wygrał z nr 4 na świecie Hiszpanem Nikolozem Sherazadishvilim.