POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kwiecień 2018

ME w Tel Avivie: 7 miejsce Maciej Sarnackiego i triumf Rosjan

Znacznie większe były oczekiwania co do startu Polaków w Mistrzostwach Europy w Tel Avivie. Najlepszy z Biało-Czerwonych Maciej Sarnacki (+100kg) zajął 7 miejsce. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli Rosjanie.

W dniu 04.05.2018 Biuro nieczynne

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniu 04.05.2018 biuro Polskiego Związku Judo jest nieczynne.

ME w Tel Avivie: Maciej Sarnacki i Karolina Tałach walczą od 1/8 finału

Dziś w izraelskim Tel Avivie odbyło się losowanie rozpoczynających się w czwartek Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni mieli zmienne szczęście. Od 1/8 finału zawody zaczną Maciej Sarnacki (+100kg) i Karolina Tałach (-63kg). Kontuzja wykluczyła ze startu Beatę Pacut (-78kg).

Zajmujący 8 miejsce na świecie Maciej Sarnacki będzie walczył z 87 Słoweńcem Vito Dragiciem. Jeśli Polak wygra ten pojedynek, będzie już w ćwierćfinale, a w gronie jego potencjalnych rywali jest Francuz Hamza Ouchani.

ME w Tel Avivie - Piotr Kuczera marzy o złotym medalu

- Celem jest złoto, jednak wiem, że niekiedy wystarczy sekunda zawahania czy mały błąd i można przegrać walkę - mówi Piotr Kuczera (-90kg), który już w piątek powalczy o medal podczas Mistrzostw Europy w Tel Avivie.

 

ME w Tel Avivie: Prezes Polskiego Związku Judo- chcemy poprawić wynik z 2017 roku

- Będę zadowolony jeśli zdobędziemy w Tel Avivie chociaż 1 medal w silnej kontynentalnej konkurencji. To byłoby poprawienie wyniku z 2017 roku, kiedy indywidualnie nie mieliśmy podium – mówi prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka przed Mistrzostwami Europy w Izraelu (26-28 kwietnia).

ME w Tel Avivie: dyrektor sportowy – celem są 2-3 medale

- 2-3 medale są celem naszych reprezentantów podczas rozpoczynających się w czwartek w izraelskim Tel Avivie Mistrzostw Europy Seniorów – mówi Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo.

Tym razem walka o medale będzie się odbywać tylko indywidualnie. Latem w Rosji rozegrane zostaną ME Drużyn Mieszanych. Właśnie w tej konkurencji dodatkowo rozdane zostaną medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kongres Sprawozdawczy Polskiego Związku Judo/uchwała Komisji Statutowej

Zarząd Polskiego Związku Judo zwołuje na dzień 26 maja 2018 roku (sobota) o godzinie 11.00 Kongres Sprawozdawczy Polskiego Związku Judo, który odbędzie się w Warszawie w Auli nr 7 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula ul. Stokłosy 3.

PE Kadetów w Teplicach: Polacy znów z medalami w wadze ciężkiej

Kolejny bardzo dobry występ Kingi Wolszczak (+70kg) i Wojciecha Kordyalika (+90kg). Podczas dzisiejszych zawodów Pucharu Europy Kadetów w czeskich Teplicach oboje zdobyli brązowe krążki.

Zawodnicy Śląska Wrocław (obydwoje urodzeni w 2001 roku) przyzwyczajają kibiców do miejsc na podium. W Teplicach dotarli do półfinałów, a ostatecznie zakończyli turniej na 3 lokatach.

Strony