Czerwiec 2019

Powołanie na Grand Prix w Zagrzebiu (Chorwacja) w terminie 24-29.07.2019 r. KN Sen. i KN U23

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do 3. lipca do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl.

ME Kadetów w Warszawie: Katarzyna Sobierajska z brązowym medalem!

Po znakomitych występach w Pucharach Europy Katarzyna Sobierajska (-70kg) zdobyła dziś brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie. Bardzo blisko podium byli także Albin Kocioł (-81kg) i Michał Jędrzejewski (-90kg).

Pochodząca z Przemętu w Wielkopolsce Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa) wywalczyła złote krążki w PE w Follonicy i Zagrzebiu oraz srebro w Bielsku-Białej. Trenerzy reprezentacji Kotaro Sasaki i Paweł Zagrodnik w niej upatrywali kandydatki do zdobycia medalu podczas ME na Torwarze, a 17-letnia zawodniczka zrealizowała ten cel.

Powołanie na Training Camp Izola (Słowenia) w terminie 29.07-03.08.2019 r. KN Sen. i KN U23

Powołanie na Training Camp Papendal (Holandia) w terminie 18-22.07.2019 r. KN Sen. i KN U23

ME Kadetów w Warszawie: 6 medali dla Rosjan, 7 miejsce Agaty Pałki

Judocy z Rosji zdobyli 6 medali w 2 dniu Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie. W finale wagi -66kg Adam Tsechoev pokonał swojego rodaka Saikhana Shabikhanova. Z Polaków 7 miejsce zajęła Agata Pałka (-63kg), a na 9 pozycji sklasyfikowany został Szymon Szymański (-66kg).

ME Kadetów w Warszawie: Włosi z dwoma złotymi medalami

Reprezentanci Włoch zdobyli dwa złote medale w 1. dniu Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie. Po tytuły sięgnęli przedstawiciele aż pięciu krajów. Biało-Czerwoni czekają na pierwsze wygrane walki.

W wadze -48kg zwyciężyła Assunta Scutto, a w kategorii -55kg najlepszy był jej kolega z drużyny narodowej Vincenzo Skenderi. Łącznie wygrali oboje 8 walk (po 4), w tym przed 5 przed czasem. Na całym dystansie 4 minut z Włoszką walczyła tylko Izraelka Sindi Vainshtein w 1 rundzie dzisiejszych zawodów.

Igrzyska i Mistrzostwa Europy: trener Mirosław Błachnio ocenia Polaków

- Mamy dużo zawodników w czołówce europejskiej, ale żal, iż nie udało się wykorzystać ani jednej szansy na zdobycie medalu - mówi trener główny naszej reprezentacji Mirosław Błachnio po Igrzyskach i Mistrzostwach Europy w Mińsku.

5 pozycje na Białorusi zajęły Agata Perenc (-52kg), Karolina Tałach (-63kg) i Daria Pogorzelec (-70kg), a na 7 lokatach sklasyfikowani zostali Karolina Pieńkowska (-52kg), Anna Borowska (-57kg), Agata Ozdoba-Błach (-63kg) i Maciej Sarnacki (+100kg).

ME Kadetów w Warszawie: ósemka Polaków powalczy w czwartek

Z udziałem 431 judoków z 39 krajów, 234 zawodników i 197 zawodniczek, od czwartku na warszawskim Torwarze rozgrywane będą Mistrzostwa Europy Kadetów. Pierwszego dnia wystąpi 8 naszych judoków.

Rywali z Francji wylosowali w wadze -55kg Ksawery Ignasiak (UKS Conrad Gdańsk) i -48kg Karolina Mika (KS Polonia Rybnik). Ksawery Ignasiak spotka się z Emile Notebaertem, a rywalką Karoliny Miki będzie Chloe Deversain (Francja). W tej samej kategorii Alicja Gowarzewska (AZS AWF Katowice) zmierzy się z Gruzinką Mariami Potskhverashvili.

Igrzyska i Mistrzostwa Europy: najlepsi Rosjanie, Polacy przegrali z Serbią

Po dobrym występie w turnieju indywidualny, dziś nasi judocy przegrali z Serbią 3:4 w meczu 1/8 finału zawodów drużyn mieszanych podczas Igrzysk i Mistrzostw Europy w Mińsku na Białorusi. Złoty medal zdobyli Rosjanie.

Biało-Czerwoni w pierwszym spotkaniu trafili na Serbów, którzy w pierwszej części Igrzysk i Mistrzostw Europy nie zachwycili – tylko Milica Nikolić zajęła 5 miejsce. Pozostali Serbowie odpadali w eliminacjach. Polacy spisali się znacznie lepiej, a efektem były trzy miejsca 5 i cztery lokaty 7. Niestety w drużynówce lepsi okazali się rywale z Bałkanów.