POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wrzesień 2019

Warsaw Judo Open – dziewięć zwycięstw reprezentantów polskich klubów

Dziewięcioro zawodników i zawodniczek z polskich klubów zdobyło złote medale podczas XXI Warsaw Judo Open na Torwarze. W Warszawie walczyli judocy m.in. z Japonii, Węgier, Holandii, Belgii, Azerbejdżanu i Niemiec.

2-dniowa rywalizacja w Międzynarodowym Pucharze Polski odbywała się w trzech kategoriach wiekowych U16, U18, U21. Nie zabrakło w nich wielu Biało-Czerwonych, uczestniczących w Mistrzostwach Świata bądź Mistrzowach Europy Kadetów czy Juniorów.

Brązowy medal Anny Załęcznej w European Open w Luksemburgu

Wicemistrzyni Europy Juniorek z 2015 roku Anna Załęczna (+78kg) zdobyła swój drugi w karierze brązowy medal w turnieju rangi European Open (Puchar Świata). W niedzielę w Luksemburgu zajęła 3 pozycję. Taki sam wynik uzyskała w 2018 roku w Madrycie.

Zawodniczka z Torunia walczyła dziś z reprezentantkami Francji - wygrała z Francuzką Lucie Dupin, przegrała w półfinale z Marine Erb i w pojedynku o brąz pokonała Emmę Saudrais.

MŚ w Ałmatach: kolejny bardzo dobry występ Katarzyny Sobierajskiej

Po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Europy w Warszawie, Katarzyna Sobierajska (-70kg) była blisko podium Mistrzostw Świata Kadetów w Ałmatach. W Kazachstanie zajęła 5 miejsce. To kolejny bardzo dobry występ naszej judoczki, której długofalowymi celami są Igrzyska Olimpijskie w 2024 i 2028 roku.

Warsaw Judo Open: wielkie święto judo na Torwarze

Ponad 1800 judoków i judoczek z prawie 300 klubów i 29 krajów zgłosiło się do XXI edycji turnieju Warsaw Judo Open. Międzynarodowy Puchar Polski U16, U18, U21 odbędzie się w dniach 28-29 września w hali Torwar w Warszawie.

Ważnym wydarzeniem będzie "Trening z Mistrzem" - brązową medalistką Mistrzostw Świata Seniorek Julią Kowalczyk.

Mistrzostwa Polski Młodzików w dniach 19-20.10.2019 w Jastrzębiu-Zdroju

Szanowni Państwo,
Zarząd Polskiego Związku Judo informuje, że na wniosek trenerów regionu środkowo-wschodniego nastąpiły zmiany w zasadach kwalifikacji. do Mistrzostw Polski Młodzików w dniach 19-20.10.2019 w Jastrzębiu-Zdroju.
W Mistrzostwach Polski Młodzików mogą wziąć udział wszystkie młodziczki i młodzicy z rocznika 2004-2005, posiadający licencje PZ Judo oraz obywatelstwo polskie.
Zarząd PZ Judo

63. MP w Rybniku: Paula Kułaga – zostaję w wadze ciężkiej

Po zdobyciu 3 złotych medali Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii -78kg, w miniony weekend Paula Kułaga zwyciężyła w wadze +78kg podczas 63. MP w Rybniku. – Zostaję w kategorii ciężkiej, nie planuję powrotu do niższej wagi – mówi zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Copal" Trzcianka.

Po sukcesach w MP 2016 w Katowicach, MP 2017 w Opolu i MP 2018 w Warszawie, 23-letnia Paula Kułaga wygrała wszystkie 4 walki w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach.

Polski Związek Judo rozpoczyna rekrutację trenerów na seminarium szkoleniowe do realizacji projektu „GRIP”

PZ Judo 2019 Projekt GRIP Solidarność Olimpijska MKOL. Szkolenie skierowane jest do trenerów szkolących swoich zawodników i zawodniczki w perspektywie Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Projekt „GRIP” wpisuje się w całościowy projekt Polskiego Związku Judo „Edukacja”

Strony