POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wrzesień 2020

Patryk Wawrzyczek: pechowy ostatni trening w Japonii

- Wracałem do Polski z myślą o mistrzostwach kraju i Europy oraz kwalifikacjach olimpijskich, ale tuż przed wylotem z Japonii dopadł mnie pech na treningu - mówi Patryk Wawrzyczek (kat. 66 kg), dziewiąty judoka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Tokio.

Wojciech Koziołek: marzeniem jest dobry start w Mistrzostwach Europy

- Moim marzeniem jest awans do reprezentacji i dobry start w Mistrzostwach Europy w Rydze – mówi Wojciech Koziołek (UKS Dwójka Rydułtowy), złoty medalista wagi -66kg Pucharu Polski Kadetów w Piasecznie.

Pochodzący z Rydułtów na Śląsku Wojciech Koziołek wygrał z Maciejem Matyją, Kacprem Kozłowskim, Krzysztofem Cieciorko, w ćwierćfinale z Michałem Jesiotrem, w półfinale z Grzegorzem Babireckim i w finale z Jakubem Pecem.

Puchar Polski Kadetów w Piasecznie

To były pierwsze zawody Polskiego Związku Judo w czasie pandemii koronawirusa i jednocześnie sprawdzian przed październikowym Pucharem Europy Kadetów w Bielsku-Białej.

Najwięcej judoków wystąpiło w wadze -66kg – 51. Natomiast w kategoriach -60kg i -73kg rywalizował 43 i 42 zawodników. Wśród judoczek największa frekwencja była w kat. -63kg – 24 i -57kg – 21.

Trener Mirosław Błachnio: Mistrzostwa Polski to jeden z najważniejszych startów w roku

- Mistrzostwa Polski będą jednym z najważniejszych startów w tym roku. Z powodu pandemii nie mieliśmy oficjalnych zawodów od ponad pół roku – mówi Mirosław Błachnio, trener reprezentacji przed turniejem w wielkopolskiej Trzciance, w dniach 3-4 października.

Japończycy odwołali prestiżowy turniej im. Jigoro Kano

Z powodu koronawirusa Japończycy odwołali najbardziej prestiżowy turniej judo na świecie – im. Jigoro Kano w Tokio. Zawody zaliczane są do cyklu Grand Slam i kwalifikacji olimpijskich.

Impreza miała się odbyć w dniach 11-13 grudnia, ale organizatorzy w porozumieniu z międzynarodową federacją zdecydowali, że w tym roku się nie odbędzie. Chodzi o względy zdrowotne i bezpieczeństwa związane z pandemią.

Listy osób zgłoszonych do uczestnictwa w zgrupowaniu w Zakopanem 5-15.10.2020 r. KN Seniorów oraz KN U23

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do dnia 25.09.2020 r. do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl.

Strony