POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Lipiec 2021

Kongres Sprawozdawczo - Wyborczy PZ Judo, 29.08.2021 (niedziela)

Szanowni Państwo,
Zgodnie z § 25 pkt 2 Statutu PZ Judo, uprzejmie informujemy, że Zarząd Polskiego Związku Judo zwołuje na dzień 29.08.2021 o godzinie 10.30 Kongres Sprawozdawczo - Wyborczy Polskiego Związku Judo, który odbędzie się w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszawa
Materiały w załączeniu.

Powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w COS Cetniewo - KN Junior, KN Juniorka

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 zawodnicy, którzy nie przeszli COVID-19 proszeni są o wykonanie testu antygenowego przed rozpoczęciem zgrupowania. W dniu przyjazdu należy przedstawić negatywny wynik testu wykrywającego antygen SARS-CoV-2 (test należy wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zgrupowania, koszt testu to ok.90 - 150 pln, proszę zwrócić uwagę, że jest to test antygenowy, a NIE test RT-PCR!).

Beata Pacut: chciałam zdobyć medal w Tokio

Debiutująca w rywalizacji olimpijskiej Beata Pacut (-78kg) przyznała, że jej ambicje dotyczące startu w Igrzyskach Tokio sięgały znacznie dalej niż drugiej rundy. Mistrzyni Europy przegrała z Japonką Shori Hamadą, a wcześniej pokonała Sarah-MyriamMazouz z Gabonu.

Julia Kowalczyk: walka w repasażu była do wygrania, zabrakło spokoju

Julia Kowalczyk (-57kg) miała szansę rywalizować o brązowy medal olimpijski w Tokio, ale przegrała pojedynek repasażowy. - W moim odczuciu walka była do wygrania. Zabrakło spokoju - mówiła judoczka Polonii Rybnik.

Julia Kowalczyk w swojej ostatniej z poniedziałkowych walk przegrała w dogrywce przez waza-ari z Gruzinką Eteri Liparteliani i zajęła 7 miejsce. - Czuję na pewno smutek, bo w moim odczuciu ta walka była do wygrania. Zabrakło spokoju. Gdyby nie to, to myślę, że walczyłabym potem o brązowy medal - powiedziała.

Świetna postawa Julii Kowalczyk, niewiele zabrakło do medalu Igrzysk

To był świetny występ Julii Kowalczyk (-57kg), której niewiele zabrakło do zdobycia medalu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przed 2 laty wywalczyła brąz w japońskiej stolicy w Mistrzostwach Świata, a dziś mogła co najmniej powtórzyć to wspaniałe osiągnięcie. Niestety zajęła 7 pozycję.

Olimpijskie wyzwanie Agaty Perenc już w niedzielę

W niedzielę, 25 lipca jako pierwsza z Polaków na olimpijską matę w Tokio wejdzie Agata Perenc (-52kg). W swoim debiucie w Igrzyskach 31-letnia judoczka zmierzy się z Brazylijką Larissą Pimentą. Walka w Nippon Budokan odbędzie się w pierwszej serii rozpoczynającej się o 4:00 nad ranem. Pojedynek Polki z Brazylijką jest 16 w kolejności.

Powołanie na zgrupowanie w COS CETNIEWO w dniach 05.08.2021 - 14.08.2021 KN Juniorka Młodsza i Junior Młodszy oraz Mały Wielki Polak

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 zawodnicy, którzy nie przeszli COVID-19 proszeni są o wykonanie testu antygenowego przed rozpoczęciem zgrupowania. W dniu przyjazdu należy przedstawić negatywny wynik testu wykrywającego antygen SARS-CoV-2 (test należy wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zgrupowania, koszt testu to ok.90 - 150 pln, proszę zwrócić uwagę, że jest to test antygenowy, a NIE test RT-PCR!).

Beata Pacut znów może spotkać się w 1/8 finału z Japonką Hamadą

Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg) wylosowała Sarah-Myriam Mazouz z Gabonu w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju judo w Tokio. W kolejnej rundzie (1/8 finału), jeśli pokona rywalkę z Afryki, spotka się z byłą Mistrzynią i Wicemistrzynią świata Japonką Shori Hamadą.

Beata Pacut przegrała z Shori Hamadą na początku kwietnia w finale prestiżowych zawodów Grand Slam w tureckiej Antalyi. Zawodniczka gospodarzy jest złotą medalistką MŚ 2018 i srebrną MŚ 2019. Z kolei Polka trzy miesiące temu zwyciężyła w ME w Lizbonie.

Mistrzyni Europy Beata Pacut w drodze na Igrzyska w Tokio

Najlepsza zawodniczka kategorii -78kg tegorocznych Mistrzostw Europy w Lizbonie Beata Pacut wczoraj złożyła olimpijskie ślubowanie i otrzymała nominację w Centrum Olimpijskim w Warszawie, a dziś udaje się do Tokio na swoje pierwsze w karierze Igrzyska.

W środę 21 lipca z Warszawy do Japonii lecą także klubowy trener Beaty Pacut Robert Krawczyk i szef polskiej reprezentacji olimpijskiej w judo Juliusz Kowalczyk.

Start Mistrzyni Europy Beaty Pacut na tatami w Tokio jest zaplanowany na czwartek 29 lipca.

Reprezentacyjni judocy trenowali w wiosce olimpijskiej w Tokio

W poniedziałek, 19 lipca polscy judocy przeprowadzili pierwszy trening w wiosce olimpijskiej. W Tokio są już trzy nasze zawodniczki – Agata Perenc -52kg, Julia Kowalczyk -57kg, Agata Ozdoba-Błach -63kg, a w kolejnych dniach na Igrzyska przyjadą Piotr Kuczera -90kg, Mistrzyni Europy Beata Pacut -78kg, Maciej Sarnacki +100kg.

Strony