POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sierpień 2021

Mistrzostwa Polski Młodzieży U23: ciekawa rywalizacja w wadze -63kg

W niedzielę 5 września w Gdyni odbędą się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży U23. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja np. w wadze -63kg z udziałem m.in. Angeliki Szymańskiej i Natalii Kropskiej. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Zawody w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu będą sprawdzianem dla młodzieżowców przed Mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej, które za 2 miesiące (5 – 7 listopada) odbędą się w Budapeszcie.

Kongres Sprawozdawczo – Wyborczy PZ Judo już za nami.

Jacek Zawadka:

"Dziękuję wszystkim Delegatom za tak liczny udział w Kongresie. Dziękuję Delegatom za oddane na mnie głosy. Obiecuję, że nie zawiodę waszego zaufania. Teraz przed nami nowe wyzwania – Igrzyska Europejskie w Krakowie w 2023 roku i Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Zapraszam wszystkich do współpracy. Zmieńmy swoje nastawienie. Razem możemy więcej!"

Jacek Zawadka pozostał prezesem Polskiego Związku Judo

Jacek Zawadka został ponownie wybrany prezesem Polskiego Związku Judo. W niedzielnych wyborach otrzymał poparcie od 202 delegatów, a na kontrkandydata Krzysztofa Wiłkomirskiego głosowało 160. Kongres odbył się w Warszawie.

WAŻNE INFORMACJE: Kongres Sprawozdawczo - Wyborczy PZ Judo, 29.08.2021 (niedziela)

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że podczas Walnego Zgromadzenia PZ Judo w dniu 29.08.2021 obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy użyciu maseczki ochronnej dlatego też prosimy aby każdy delegat posiadał przynajmniej jedną maseczkę ochronną.
Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami każde stanowisko rejestracyjne będzie zaopatrzone w płyn do dezynfekcji. Zwracamy się z ogromną prośbą aby każdy delegat przed rozpoczęciem procedury rejestracji zdezynfekował dłonie.

Podczas rejestracji delegat składa:

Daniela Badura: wierzyłam w siebie i swoje możliwości

- Wierzyłam w siebie i swoje możliwości – mówi Daniela Badura (-57kg) z GKS Czarni Bytom, brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze. Na najniższym stopniu podium na Łotwie stanęli także: jej koleżanka klubowa Wiktorią Ślązok (-48kg) i Dawid Szulik (-57kg) z KS Polonia Rybnik.

Daniela Badura była naszą jedyną reprezentantką, która dotarła do półfinału Mistrzostw Europy. Udział w turnieju zaczęła od zwycięstwa z Belgijką Sarą Ver Eecke, którą pokonała także w październiku 2020 roku w Pucharze Europy w Szczyrku.

Nagrody finansowe dla olimpijczyków i ich trenerów klubowych.

Zgodnie z uchwała 27/2021 Zarządu Polskiego Związku Judo z dnia 01.07.2021 r. nagrody finansowe zostały zrealizowane i otrzymały je zawodniczki i trenerzy :

10 000 zł dla Julii Kowalczyk Polonia Rybnik - VII zawodniczka Igrzysk Tokio 2020
10 000 zł dla Agaty Ozdoby- Błach - VII zawodniczka Igrzysk Tokio 2020

5 000 zł dla Pawła Zagrodnika - trenera Julii Kowalczyk
5 000 zł dla Łukasza Błacha - trenera Agaty Ozdoby- Błach

Gratulujemy i dziękujemy za piękne emocje podczas Igrzysk w Tokio :)

Sędzia Szymon Herian będzie zdawał egzamin na licencję IJF International („A”)

Sędzia Szymon Herian z Łodzi przeszedł pomyślnie kwalifikację Światowej Federacji Judo i znalazł się wśród wybranych sędziów z Europy dopuszczonych do egzaminu na licencję IJF International („A”). Egzamin odbędzie się w trakcie turnieju EO w Maladze, w październiku bieżącego roku.

Gratulacje! Powodzenia na egzaminie!

Judo Kata - lista sędziów

Dawid Szulik: wszystko zależy od „głowy”, cel zrealizowałem

- Wszystko zależy od „głowy”, a ja swój cel zrealizowałem – mówi Dawid Szulik, brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów w wadze -73kg. Podczas ubiegłotygodniowego turnieju w Rydze wygrał aż 5 walk.

- Na zawody jechałem z wyznaczonym celem: walczyć do końca i dać z siebie wszystko, Aby później nie mieć nic sobie do zarzucenia – przyznał judoka KS Polonia Rybnik, który przed startem na Łotwie zajął 3 miejsce w Pucharze Europy w Bukareszcie i 7 pozycję w PE w czeskich Teplicach.

Strony