Dwa złote medale polskich juniorów we Włoszech

Paula Kułaga (-78kg) i Jakub Ozimek (-90kg) zdobyli we włoskim Lignano złote medale Pucharu Europy Juniorów. W klasyfikacji drużynowej Polska na wysokim 4 miejscu z dorobkiem 4 medali.

20-letnia Paula Kułaga wygrała 3 walki, w tym finale przed czasem z Francuzką Morgane Duchene. 18-letni Jakub Ozimek pokonał 4 rywali, a w decydującym pojedynku rzucał na yuko i waza-ari Rumuna Ionuta Vasiana.

Bardzo utytułowaną przeciwniczkę miała Paula Kułga, bowiem Francuzka to mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata kadetek z 2013 roku oraz brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek 2015.

Niecały roku temu Paula Kułaga była w finale PEJ w Kownie, zajmując 2 miejsce. Z kolei dla Jakuba Ozimka niedzielne złoto jest powtórzeniem sukcesu z Litwy. W 2015 roku był też 3 w zawodach tej rangi we Wrocławiu i w Pradze.

We włoskim Lignano po brąz sięgnęli Dominik Majowski i Kacper Szczurowski, obaj w wadze -100kg. Pokonali w decydujących walkach Rumuna Lucę Kunszabo i Serba Filipa Djinovicia.

Na 5 pozycjach w PEJ sklasyfikowane zostały Barbara Kulik i Anna Isenko (-63kg), Daria Tymann i Anita Formela (+78kg). W walkach o brąz Anita Formela przegrała karami z Ukrainką Vasylyną Kyrychenko, a pozostałe Polki przegrywały z Brazylijkami.

W klasyfikacji drużynowej Polska na 4 miejscu, za Włochami, Słowenią i Francją, a przed Serbią i Brazylią.