POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Europy Juniorów: Kinga Kubicka o medalowych walkach Polek

Dwie z trzy walk o brązowe medale wygrały polskie judoczki podczas Mistrzostw Europy Juniorów w hiszpańskiej Maladze. Przebieg decydujących potyczek swych podopiecznych relacjonowała trenerka reprezentacji Kinga Kubicka.

- Jako pierwsza, w piątek do walki o brązowy medal przystąpiła Julia Kowalczyk (-57kg). Jej rywalką była Ariel Bezalel z Izraela. W 1.30 min Julia rzuciła przeciwniczkę na ouchi-gari na waza-ari. Później dostała 2 kary shido, ale wynik pojedynku już się nie zmienił - powiedziała 32-letnia Kinga Kubicka.

Następnego dnia do walk o brązowe krążki przystąpiło 3 reprezentantów Polski - Paula Kułaga (-78kg), Anita Formela (+78kg) i Jakub Ozimek (-90kg). Na podium stanęła Anita Formela, zaś dwójka pozostałych judoków zajęła 5 miejsce.

- Po minucie walki Anita Formela rzuciła na waza-ari - "odkręciła" seoi-nage swej przeciwniczki, czyli Niemki Maxime Brausewetter. A w końcówce pojedynku, 3.30 min wykonała ko-soto-gari na waza-ari, co dało ippon - mówiła trenerka reprezentacji.

Wyrównaną walkę o brąz stoczyła Paula Kułaga z Włoszką Giorgią Stangherlin. - W 3.20 min Paula popełniła fatalny błąd, wyszła za matę i dostała shido. Musiała gonić wynik i ryzykować. Wykonała rzut poświęcenia, lecz wpadła po nim w trzymanie i niestety przegrała - dodała Kinga Kubicka.

Jakub Ozimek przegrał natomiast przez yuko z Czarnogórcem Marko Bubanją.