MME U-23 w Tel Avivie: 12 osobowa reprezentacja Polski

Siedem polskich judoczek i pięciu judoków, powalczy w dniach 11-12 listopada o medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23 w izraelskim Tel Avivie.

- W MME w Izraelu wystąpią -57 kg Anna Borowska i Julia Kowalczyk, -70kg Urszula Hofman i Sandra Lickun, -78kg Paula Kułaga i Beata Pacut, +78 kg Anna Załęczna - powiedziała trenerka Aneta Szczepańska.

Poza Beatą Pacut, wszystkie kadrowiczki przebywają na zgrupowaniu w Hanowerze.

W składzie mężczyzn znaleźli się -60 kg Adrian Wala, -66 kg Patryk Wawrzyczek, -73 kg Wiktor Mrówczyński, -81 kg Damian Stępień i -90 kg Piotr Kuczera.

W poprzednich 5 edycjach MME U-23 Biało-Czerwoni wywalczyli 13 krążków, a rekordowy był ubiegłoroczny turniej w Bratysławie, gdzie zdobyli 1 złoty i 5 brązowych medali. Tytuł mistrzowski był dziełem Karoliny Pieńkowskiej (-52kg), a na podium stanęły też 3 zawodniczki, które wkrótce zobaczymy na tatami w Tel Avivie - Anna Borowska (-57kg), Urszula Hofman (-70kg), Beata Pacut (+78kg). W Izraelu Beata Pacut wystąpi w wadze -78kg.

W 2014 roku organizatorem MME był Wrocław, a srebro zdobył wówczas Łukasz Kiełbasiński (-60kg).