PE Juniorów w Austrii: Polacy na siódmych miejscach

Karolina Miller (-70kg), Anita Formela (+78kg) i Jan Stolarek (-66kg) zajęli siódme miejsca w zawodach Pucharu Europy Juniorów, które odbyły się w austriackim mieście Leibnitz.

Anita Formela i Jan Stolarek doszli do ćwierćfinałów, zaś Karolina Miller przebijała się do punktowanego miejsca przez wydłużone repesaże. Na 9 pozycji turniej w Austrii zakończył Dominik Majowski (-100kg).

W pojedynkach, które dawały już prawo walki o brązowe medale, Karolina Miller przegrała przez yuko z Holenderką Donje Vos, Anita Formela trzema karami shido z Węgierką Emese Karpati, natomiast Jan Stolarek przed czasem z Royem Schipperem z Holandii.

W Leibnitz startowała 15-osobowa reprezentacja Polski. Niektórzy, jak np. Dominik Majowski i Daria Tymann (+78kg) już w pierwszej rundzie - jak się później okazało - trafili na późniejszych zwycięzców. W ich przypadkach byli to Gruzin David Ozbetelashvili i Rosjanka Anna Gushchina.

W austriackim turnieju dominowały trzy kraje, zdobywając - Niemcy po 3 złote, srebrne i brązowe medale, Rosja 2 - 6 - 4 i Japonia 2 - 2 - 1.

Z kolei w portugalskiej Coimbrze odbył się Puchar Europy Kadetów. W kategorii -55kg wystąpił Tomasz Zielski. Po stoczeniu 5 walk - wygrał 3, a przegrał 2 - zajął 9 lokatę. Najlepszy w tej wadze był Włoch Biagio D'Angelo.