POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów w Bielsku-Białej: poranne wstawanie "srebrnej" Julii Świątkiewicz

- Od pół roku Julia wstaje o 5:50 rano, by zdążyć na trening przed lekcjami. Ciężka praca i determinacja pomogły jej w odniesieniu sukcesu w Bielsku-Białej - mówi trener UKJ Lemur Warszawa Mariusz Rowicki, którego podopieczna Julia Świątkiewicz zdobyła dziś srebrny medal Pucharu Europy Kadetek w wadze +70kg.

Oprócz Julii Świątkiewicz 2 miejsce w turnieju w Bielsku-Białej zajęła też, startująca w kategorii -63kg Eliza Wróblewska (Klub Sportowy Akademia Judo Poznań).

- Ogromne serce i chęć wygrania oraz zakwalifikowania się na Mistrzostwa Europy – w ten sposób trener Mariusz Rowicki opisuje 16-letnią judoczkę. – Pewnie zwyciężała pojedynki do ćwierćfinału, a w półfinale wygrała w dogrywce po dramatycznym boju. Jej najmocniejsze strony to upór, sprawność jak na wagę plus oraz to, że trudno ją rzucić – dodał.

Z dzisiejszego wyniku zawodniczki UKJ Lemur bardzo zadowolona była też trenerka kadry Kinga Kubicka.

- Julia wygrała 2 walki w dogrywkach. Najpierw błyskawicznie zaskoczyła rywalkę z Holandii rzucając ją na harai-makikomi, a następnie w walce z Niemką kolejnymi atakami sprawiła, że przeciwniczka dostała karę. Jej srebro to duży sukces i miła niespodzianka – powiedziała.

Kinga Kubicka bardzo chwaliła też inną finalistkę Elizę Wróblewską. - Niewiele brakowało, aby w potyczce o złoto Eliza pokonała Chorwatkę. Potwierdziła, że powinna włączyć się w rywalizację o medal podczas lipcowych mistrzostw Europy w Finlandii – oceniła.

Obie srebrne medalistki z Bielska-Białej wystąpią w mistrzostwach kontynentu, podobnie jak Natalia Kropska -52kg, Angelika Szymańska -57 kg czy Kinga Wolszczak +70kg.

- Z dobrej strony pokazała się też np. Izabella Socha w wadze -57kg. W ogóle w tej kategorii mamy bardzo mocne zawodniczki w każdej kategorii wiekowej, od seniorek do juniorek młodszych – powiedziała trenerka reprezentacji kadetek.

Polskie zawodniczki zostają teraz na 3-dniowym międzynarodowym campie w Bielsku-Białej.