POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Judo Weteranów

Grzegorz Eitel wspomina brązowy medal MŚ i wyraża chęć powrotu do judo


- Bardzo miło wspominam Mistrzostwa Świata w kategorii open sprzed 10 lat, w których zdobyłem brązowy medal. Ostatnio wraz z córką oglądałem walki z tego turnieju. W ogóle myślę o powrocie do judo, o większym zaangażowaniu w ten sport - mówi 37-letni judoka Grzegorz Eitel.

Wyniki zawodów Masters w 2017r

Zbigniew Mazur z brązowym medalem MŚ Weteranów

Po zdobyciu latem srebrnego medalu Mistrzostw Europy Weteranów w chorwackim Porecu, Zbigniew Mazur (-100kg) wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w kategorii wiekowej M7. Turniej odbywa się w Fort Lauderdale na Florydzie.

W Stanach Zjednoczonych Zbigniew Mazur w pierwszej walce wygrał karami 3-1 z Mołdawianinem Piotrem Curu. W półfinale przegrał przed czasem z Kanadyjczykiem Ronaldem Angusem, a w walce o brąz Polak wygrał w niecałe 90 sek z zawodnikiem gospodarzy Gregory Di Franzą.

Tags: 

XVI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters Sobótka

XVI OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W JUDO

KOMUNIKAT

Organizatorzy:
Polski Związek Judo
Dolnośląski Związek Judo

Termin zawodów:
10 grudzień 2016r. (sobota)

Miejsce zawodów:
Sobótka, Hala Sportowa Gimnazjum Gminne, ul. Świdnicka 20a www.ggsob.pl

ME Weteranów: 4 medale Polaków w Chorwacji

podium_t.dymerski

Tadeusz Dymerski zdobył złoty medal, Sebastian Laskowski i Zbigniew Mazur srebrne, zaś Artur Cyman brązowy w rozegranych w chorwackim Poreczu Mistrzostwach Europy Weteranów.

Kilka miesięcy temu Tadeusz Dymerski ze Szczytna wywalczył tytuł Mistrza Świata Weteranów w Amsterdamie, a teraz był najlepszy w kontynentalnej rywalizacji w grupie M8, +100kg. Na yuko rzucał dwóch Niemców - Lothara Schertela i Arthura Schnabela.

Tags: