Mistrzostwa Europy U 23

MME U-23 w Tel Avivie: Giorgia Stangherlin "katem" Polek

Włoszka Giorgia Stangherlin pozbawiła polskich judoczek miejsca na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23 w izraelskim Tel Avivie. W wadze -78kg Paula Kułaga była 5, a Beata Pacut 7. W kategorii +78kg piąte miejsce zajęła Anna Załęczna.

W walce o brązowy medal Paula Kułaga przegrała na kary 2-0 z Giorgią Stangherlin. Wcześniej w walce repesażowej z tą samą Włoszką Beata Pacut przegrała na kary 3-0. Co ciekawe 2 miesiące temu podczas mistrzostw Europy juniorek w hiszpańskiej Maladze w pojedynku o brąz Giorgia Stangherlin pokonała Paulę Kułagę.

MME U-23 w Tel Avivie: nieudany piątek dla Polaków

Tylko jedną walkę wygrali Polacy (Adrian Wala -60kg) w pierwszym dniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23 w Tel Avivie. Łącznie dziś startowało 5 naszych reprezentantów, a w sobotę powalczy jeszcze 7.

Na izraelskich matach wystąpiła w piątek trójka Mistrzów Polski Seniorów. W 1/32 finału wagi -57kg Julia Kowalczyk stoczyła wyrównaną, ale przegraną walkę z Białorusinką Ulyaną Minenkovą. Polka zdobyła yuko, a rywalka yuko i waza-ari.

MME U-23 w Tel Avivie: jeden medal planem minimum kadry męskiej

Jeden medal to plan minimum kadry męskiej judoków na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Tel Avivie. - Mam nadzieję, że wrócimy z 2-3 krążkami z Izraela - mówi trener reprezentacji Piotr Sadowski.

W składzie znalazło się 5 zawodników: -60 kg Adrian Wala, -66 kg Patryk Wawrzyczek, -73 kg Wiktor Mrówczyński, -81 kg Damian Stępień i -90 kg Piotr Kuczera, brązowy medalista tegorocznych ME Seniorów.

MME U-23 w Tel Avivie: Aneta Szczepańska - będzie trudniej niż w 2015 roku

- W Tel Avivie będzie trudniej niż w 2015 roku w Bratysławie, ale oczywiście liczę na medale - mówi trenerka kadry Aneta Szczepańska przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Izraelu (11-12 listopada).

Rok temu na Słowacji Biało-Czerwoni zdobyli 1 złoty i 5 brązowych medali. Tytuł wywalczyła Karolina Pieńkowska (-52kg).

MME U-23 w Tel Avivie: 12 osobowa reprezentacja Polski

Siedem polskich judoczek i pięciu judoków, powalczy w dniach 11-12 listopada o medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23 w izraelskim Tel Avivie.

- W MME w Izraelu wystąpią -57 kg Anna Borowska i Julia Kowalczyk, -70kg Urszula Hofman i Sandra Lickun, -78kg Paula Kułaga i Beata Pacut, +78 kg Anna Załęczna - powiedziała trenerka Aneta Szczepańska.

Poza Beatą Pacut, wszystkie kadrowiczki przebywają na zgrupowaniu w Hanowerze.