Wrzesień 2016

Grand Prix w Zagrzebiu: Piotr Kuczera - to nie był mój dzień

Piotr Kuczera (-90kg) po raz 1. w karierze zdobył medal z Grand Prix, ale nie był w pełni zadowolony ze swojego startu w Zagrzebiu.

Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy rozpoczął turniej od 2 zwycięstw na kary - z Czarnogórcem Marco Bubanją i Brytyjczykiem Maxem Stewartem. W półfinale przegrał przez ippon z Rosjaninem Alexandrem Grigorevem, a w walce o brąz pokonał przed czasem Niemca Dario Kurbjeweita Garcię.

Grand Prix w Zagrzebiu - kontuzja Damiana Szwarnowieckiego

Damian Szwarnowiecki doznał kontuzji naderwania więzadła strzałkowo piętowego, ale ten uraz nie przeszkodził mu w zdobyciu brązowego medalu podczas Grand Prix w Zagrzebiu. W walce o podium pokonał Jakuba Kubieńca.

- Kontuzji doznałem w momencie kiedy, rozbijałem Kubiego nogi moją lewą nogą, i w nodze podporowej prawej uciekła mi kostka. Późnej tylko "dobiłem" uraz w ostatnich sekundach. Ból był nie do wytrzymania - mówił Damian Szwarnowiecki (-81kg).

Tags:

Grand Prix w Zagrzebiu: Karolina Pieńkowska wyciągnęła asa z rękawa

- Od dawna miałam w zanadrzu kontrę na ouchi-gari i w finale w Zagrzebiu ją wykonałam - mówi Karolina Pieńkowska (-52kg), jedna z dwóch polskich złotych medalistek Grand Prix w Chorwacji. Swoją kategorię wygrała także Karolina Tałach (-63kg).

Po zwycięstwach z Brytyjką Kelly Edwards i Amerykanką Angelicą Delgado, w finale Karolina Pieńkowska spotkała się z mistrzynią świata juniorek Distrią Krasniqi. Po kontrze Polka rzuciła Kosowiankę na yuko.

Tags:

Grand Prix w Zagrzebiu: brązowy medal Piotra Kuczery

Aż 5 medali zdobyli nasi judocy w zakończonym 3-dniowym turnieju Grand Prix w Zagrzebiu. W niedzielę brązowy krążek wywalczył Piotr Kuczera w kategorii wagowej -90kg. To jego pierwszy medal w zawodach tej rangi.

Grand Prix w Zagrzebiu: Mazurek Dąbrowskiego dla Karoliny Tałach

Drugi dzień Grand Prix w Chorwacji i drugie złoto dla Polski. Dziś na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Tałach (-63kg). Srebro zdobyła Katarzyna Kłys (-70kg), a brąz Damian Szwarnowiecki (-81kg). Transmisje na żywo codziennie o 17:00 w TV FightKlub.

Grand Prix w Zagrzebiu - złoty medal Karoliny Pieńkowskiej

Karolina Pieńkowska (-52kg) odniosła największy indywidualny sukces w karierze seniorskiej wygrywając dziś turniej Grand Prix w Zagrzebiu. Bardzo blisko medalu była również Ewa Konieczny (-48kg), która zajęła 5 miejsce.

Grand Prix w Zagrzebiu: Karolina Pieńkowska i Katarzyna Kłys rozstawione

TRANSMISJA
LISTY WALK
Karolina Pieńkowska (-52kg) i Katarzyna Kłys (-70kg) zostały rozstawione i od ćwierćfinałów rozpoczną udział w turnieju Grand Prix w Zagrzebiu (23-25 września). Transmisje codziennie na żywo od g. 17:00 w telewizji FightKlub.

Grand Prix w Zagrzebiu: "kolarska" deklaracja Damiana Szwarnowieckiego

- Komfortowo czuję się w nowej kategorii wagowej, dlatego do Zagrzebia mógłby pojechać nawet rowerem - mówi Damian Szwarnowiecki (-81kg) przed rozpoczynającymi się w piątek w stolicy Chorwacji zawodami Grand Prix. Transmisje na żywo w telewizji FightKlub.

- Nie muszę już regulować wagi, tylko spokojnie można szykować się do turnieju. Dla mnie to wielki plus i komfort psychiczny. Z wielkimi nadziejami jadę do Zagrzebia - powiedział wrocławianin Damian Szwarnowiecki, któremu bardzo niewiele zabrakło do awansu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w kat. -73kg.

Grand Prix w Zagrzebiu: plan wyjazdu

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z pismem zamieszczonym poniżej, dotyczącym planu wyjazdu na zawody Grand Prix do Zagrzebia.

PISMO

Grand Prix w Zagrzebiu: szczęśliwa trzynastka w Domu Sportowym

Już po raz 4 Chorwacja będzie organizatorem turnieju Grand Prix. Od piątku do niedzieli na matach hali "Dom Sportova" powalczy 13 reprezentantów Polski. Transmisje codziennie na żywo od g. 17:00 w telewizji FightKlub.

Chorwackie zawody rozgrywane początkowo w Rijece, a od 3 lata w stolicy Zagrzebiu, są szczęśliwe i miło wspominane przez Biało-Czerwonych. Na początku maja 2015 roku brązowe medale zdobyły Agata Perenc -52kg i Daria Pogorzelec -78kg, 5 miejsca zajęły Agata Ozdoba -63kg i Katarzyna Kłys -70kg, a siódmy był Jakub Wójcik -100kg.