Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Judo 31 maja zostali wyłonieni Trenerzy Kadry Narodowej Juniorów i Juniorek.

Aleksander Beta o trenerze kadry - bezkompromisowy profesjonalista w swoim fachu

- Jestem dumny, że mój szkoleniowiec klubowy został wybrany trenerem kadry narodowej. To bezkompromisowy profesjonalista w swoim fachu - mówi Aleksander Beta (-66kg) o Zbigniewie Pacholczyku. Na co dzień razem pracują w Gwardii Łódź.

Zbigniew Pacholczyk niedawno został wybrany głównym trenerem reprezentacji, a jego asystentem został Paweł Zagrodnik, piąty zawdonik Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

European Open w Bukareszcie: Beata Pacut wraca w szczęśliwe miejsce

Beata Pacut

W najbliższą sobotę i niedzielę reprezentanci Polski walczyć będą w zawodach European Open w Bukareszcie. W 2014 roku w finale Mistrzostw Europy Juniorek w tym mieście była Beata Pacut (-78kg).

- Miejmy nadzieje, że stolica Rumunii znów będzie dla mnie miejscem szczęśliwym. Na pewno obsada turnieju nie jest słaba, ale liczę, że dobrze powalczę - mówi zawodniczka GKS Czarni Bytom, która przed 3 laty zdobyła srebro MEJ. Złoty medal w Bukareszcie zdobyła wówczas Anna Borowska (-57kg).

Puchar Polski: Piotr Kuczera zwyciężył w Luboniu

Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) zwyciężył w kategorii wagowej -90kg w dzisiejszych zawodach Pucharu Polski seniorek i seniorów w Luboniu.

Piotr Kuczera wygrał przed czasem m.in. z Łukaszem Popkiem i w półfinale z Jakubem Ozimkiem. Najbardziej wyrównaną, ale też wygraną walkę stoczył w finale z Tomaszem Szczepaniakiem.

Pierwsze miejsca w Luboniu zajęły też Wicemistrzynie Europy 2017 z Warszawy Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) -52kg i Anna Borowska (KS Kejza Team Rybnik Rybnik) -57kg.

Zbigniew Pacholczyk - możemy odnieść sukces na Igrzyskach w Tokio

trener Zbigniew Pacholczyk

- Jestem przekonany, że możemy jako dyscyplina odnieść sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio - mówi Zbigniew Pacholczyk, który od niedawna jest trenerem Kadry Narodowej Seniorów.

Nowy szkoleniowiec reprezentacji od prawie 35 lat pracuje jako trener w sekcji judo Klubu Sportowego „Gwardia” Łódź. Wcześniej jako zawodnik zdobywał medale Pucharu Europy Seniorów w Warszawie i w Austrii. Jego wychowankowie to między innymi Maria Anderwald i Aleksander Beta.

Powołanie Kadry Narodowej Seniorów na akcję szkoleniową w Zakopanem (08-23.06.2017 r.)

Polski Związek Judo, zgodnie z zamieszczoną poniżej listą, powołuje zawodników na akcję szkoleniową, która odbędzie się w dniach 08-23.06.2017 r. w Zakopanem.

Puchar Polski: Wicemistrzynie Europy powalczą w Luboniu

Srebrne medalistki turnieju drużynowego Mistrzostw Europy w Warszawie, m.in. Karolina Pieńkowska (-52kg) i Anna Załęczna (+78kg) wystąpią jutro w Pucharze Polski seniorek i seniorów w Luboniu. Tydzień później Polaków czeka start w European Open w Bukareszcie.

Z finałowego meczu ME z Francją (0-5), w sobotę w PP powalczą wspomniane Karolina Pieńkowska i Anna Załęczna. Do turnieju zgłoszona jest także m.in. Anna Borowska (-57kg), która walczyła w spotkaniu półfinałowym z Niemkami (3-2).

Na liście startowej są również Eliza Wróblewska (-70kg) czy Anita Formela (+78kg).

Konsultacje dotyczące projektu Statutu PZ Judo

Szanowni Państwo !

PE Kadetów: Ola Gaj - nie spodziewałam się medalu

PE katedów: Aleksandra Gaj

- Nie spodziewałam się takiego osiągnięcia, bo turniej był bardzo mocno obsadzony - mówi Aleksandra Gaj (GKS Czarni Bytom), która kilka dni temu zdobyła brązowy medal Pucharu Europy kadetek w wadze +70kg.

W Bielsku-Białej Ola Gaj stoczyła 6 walk, z których aż 5 wygrała. W decydujących pojedynkach pokonała swoje koleżanki z reprezentacji - Julię Księżyk (MKS PM Katowice) i Kingę Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław).

Zmiana programu zawodów PP seniorek i seniorów w Luboniu k/Poznania 27.05.2017

Zapraszamy do zapoznania się ze zmienionym programem zawodów Pucharu Polski seniorek i seniorów w Luboniu w dniu 27.05.2017 r.