Czerwiec 2017

ME Kadetów: brązowy medal 15-letniej Nikoli Szlachty

15-letnia Nikola Szlachta, która startuje w barwach UKS Judo Wolbrom, zdobyła dziś brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w Kownie. 7 miejsce zajęła Marta Kuraś (-48kg)UKS Judo Wolbrom.

Rywalizację w kategorii -44kg Nikola Szlachta zaczęła od wygranych z Mołdawianką Veronicą Hachi w dogrywce i w ćwierćfinale z Węgierką Timeą Kardos przed czasem. W półfinale przegrała na 2 waza-ari z Chorwatką Aną Viktoriją Puljiz. W walce o brąz Polka rywalizowała z Włoszką Carlottą Avanzato i zwyciężyła (ippon).

Grand Prix w Chinach: Patryk Wawrzyczek - czuję bardzo duży niedosyt

Bardzo duży niedosyt czuje Patryk Wawrzyczek (-66kg) po turnieju Grand Prix w chińskim Hohhot. Polak, który zajął dziś 7 miejsce, przegrywał tylko z brązowymi medalistami. Wygrał Rosjanin Yakub Shamilov.

Patryk Wawrzyczek (AZS AWF Katowice) zaczął zawody dobrze, bowiem wygrał o ćwierćfinał z Australijczykiem Nathanem Katzem. - Przeciwnik w golden score dostał karę za wyjście za matę - mówi polski zawodnik.

ME Kadetów: Polacy poznali rywali

W czwartkowe popołudnie w Kownie odbyło się losowanie turnieju indywidualnego Mistrzostw Europy Kadetów. Przez 2 dni na tatami na Litwie walczyć będzie 8 reprezentantów Polski.

W piątek w swoich pierwszych walkach, w 1/8 finału Alicja Gowarzewska (-40kg) spotka się z Czarnogórką Ivaną Nikolić, Nikola Szlachta (-44kg) z Mołdawianką Veronicą Hachi, a w 1/16 finału Marta Kuraś (-48kg) z Francuzką Anais Perrot. W 1/32 finału Marcin Kowalski (-55kg) wylosował Węgra Davida Nanji.

Powołania Puchar Europy Juniorów i obóz treningowy Praga/ Nymburk 22 - 23.07.2017 / 24 - 27.07.2017

Kadra Seniorów:
Potwierdzenie uczestnictwa proszę zgłosić do dnia 30.06.2017 r. do g. 12.00
Trener Główny Kadry Narodowej seniorek Marian Tałaj mariantalaj@gmail.com
Asystent trenera Głównego Kadry Narodowej seniorek Łukasz Błach blachlukas@gmail.com
Trener Główny Kadry Narodowej seniorów Zbigniew Pacholczyk zp.gwardia@interia.pl

Grand Prix w Chinach: Patryk Wawrzyczek jutro powalczy w Hohhot

Patryk Wawrzyczek (-66kg) będzie jedynym reprezentantem Polski w turnieju Grand Prix w chińskim mieście Hohhot. W 1/8 finału wylosował Australijczyka Nathana Katza.

- Widziałem losowanie, wygląda w porządku. Ten start zaplanowałem wspólnie z trenerem Maćkiem Kostrzewą. Zdecydowaliśmy się na Grand Prix w Chinach, bowiem od kwietnia mieszkam w Japonii, więc teoretycznie mam blisko - mówi Patryk Wawrzyczek, który 8 lipca skończy 22 lata.

ME Kadetów: Natalia Kropska - mam nadzieję na coś więcej, niż miejsce punktowane

- Na Litwie jestem rozstawiona z nr 8, ale mam nadzieję na coś więcej, niż miejsce punktowane w Mistrzostwach Europy Kadetek - mówi Natalia Kropska (-52kg). Dziś o 16:00 losowanie turnieju w Kownie.

Zawodniczka GKS Czarni Bytom wygrała w tym sezonie Puchar Europy w Berlinie. O tych zawodach mówi się, że medal jest "przepustką" do ME. W czeskich Teplicach zajęła 7 miejsce, a w PE startowała również w Bielsku-Białej.

Lista substancji i metod zabronionych

Od dnia 1 stycznia 2017 r. weszła w życie nowa lista substancji zabronionych.

Międzynarodowy Standard Listy Substancji i Metod Zabronionych jest jednym z podstawowych elementów Światowego Programu Antydopingowego. Lista Substancji i Metod Zabronionych jest aktualizowana co roku przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Standard określa grupy substancji i metod zabronionych na zawodach, poza zawodami, jak również substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportu. Lista ma charakter bezwzględnie obowiązujący.

ME Kadetów: Adam Stodolski - marzy mi się medal na Litwie

- Tegorocznymi występami pokazałem, że marzenia o medalu Mistrzostw Europy mogą stać się rzeczywistością w Kownie - mówi Adam Stodolski (-73kg) przed rozpoczynającymi się w piątek ME Kadetów.

W zawodach Pucharu Europy Kadetów zawodnik UKS Leśnik Kaczory zajął 1 miejsce w czeskich Teplicach, był 3 w Bielsku-Białej i 7 w stolicy Chorwacji Zagrzebiu.

- Jadę na turniej z dużymi oczekiwaniami, marzy mi się medal zawodów na Litwie. Myślę, że w tegorocznych pucharach pokazałem judo na wysokim poziomie i ten krążek jest realny - mówi podopieczny trenera Tomasza Jopka.

Polskie Przepisy Antydopingowe

Polskie przepisy antydopingowe zawierają zasadnicze regulacje dotyczące: definicji dopingu, zarządzania badaniami antydopingowymi, systemów służących do zbierania informacji o miejscu i czasie pobytu zawodników, sankcji za stosowanie dopingu, oraz antydopingowych postępowań dyscyplinarnych. Za dokument wzorcowy służący do opracowania polskich przepisów antydopingowych posłużył Światowy Kodeks Antydopingowy. Większość jego przepisów została przeniesiona do poslkich przepisów antydopingowych, co stanowiło warunek postawiony przez Światową Agencję Antydopingową WADA.