POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

luty 2018

Konferencja prasowa przed Warsaw European Open Woman 2018

Była Mistrzyni Świata Juniorek Arleta Podolak (-57 kg), prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka i dyrektor sportowy Związku Jarosław Wołowicz na konferencji prasowej przedstawili informacje dotyczące zbliżającego się European Open kobiet w Warszawie (3-4 marca). Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Agata Ozdoba-Błach - wierzę w zwycięstwa kilku Polek

- Tym razem nie wystąpię w Arenie Ursynów, ale mam nadzieję, że za 2 lata i ja dołączę do grona polskich triumfatorek turnieju. Wierzę w zwycięstwa kilku koleżanek w European Open w Warszawie (3-4 marca) - mówi brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Europy Agata Ozdoba-Błach (-63kg).

Warsaw European Judo Open Woman 2018. Marzeniem Biało-Czerwonych powtórzenie wyniku sprzed 2 lat


3 złote i 1 brązowy medal - taki był dorobek Polek w poprzedniej edycji European Open w Arenie Ursynów. W ten weekend Biało-Czerwone znów powalczą w Warszawie, a świetnym wynikiem byłoby powtórzenie sukcesów z 2016 roku.

Największe szanse na zwycięstwa polskie zawodniczki mają w kategoriach -52kg (Karolina Pieńkowska, Agata Perenc), -57kg (Anna Borowska, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak), -63kg (Karolina Tałach) czy -70kg (Daria Pogorzelec).

Warsaw European Judo Open Woman 2018

- Mamy bardzo mocną kobiecą reprezentację i liczę, że przed własną publicznością zdobędziemy kilka medali, zwłaszcza pierwszego dnia - mówi Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo przed turniejem European Open, który odbędzie się w dniach 3-4 marca w Arenie Ursynów.

Grand Slam w Düsseldorfie: Karolina Pieńkowska srebrną medalistką !

To wielki sukces Karoliny Pieńkowskiej (AZS UW Warszawa). Podczas 1 dnia zawodów Grand Slam nasza judoczka zdobyła srebrny medal w wadze -52kg. Wygrała dziś m.in. z liderką listy światowej Brazylijką Eriką Mirandą.

23-letnia Karolina Pieńkowska jest Młodzieżową Mistrzynią Europy z 2015 roku i złotą medalistką Grand Prix w Zagrzebiu w 2016 roku. Do tej pory jej najlepszymi wynikami w Grand Slamach było 2-krotnie 5 miejsce w Abu Dhabi – w 2015 i 2016 roku.

Grand Slam w Düsseldorfie: Agata Perenc wśród rozstawionych

Agata Perenc (-52kg) jest wśród rozstawionych zawodniczek i od 1/8 finału zacznie walkę w Grand Slamie w Düsseldorfie. Jej rywalką w pojedynku o ćwierćfinał będzie Mariana Esteves (Portugalia) lub Eleudis Valentim (Brazylia).

Turniej w Niemczech dotychczas rozgrywany był w cyklu Grand Prix. Teraz po raz 1 jest to Grand Slam, a więc półka wyżej. W hali ISS Dome walczyć będzie 446 judoków i judoczek z 65 państw, w tym 9-osobowa reprezentacja Polski.

Informacja nt. zamówienia backnumberów (numerów startowych)

Zamówienia na backnumbery (numery startowe):

pzjudo@pzjudo.pl tel. 530 546 520

W mailu prosimy przesłać potwierdzenie wpłaty za backnumber oraz podać imię i nazwisko zawodnika.

Koszt:
- realizacjia od 4 tygodni do 6 tygodni - 40€,
- tryb ekspresowy - realizacja do 5 dni - 70€.

Grzegorz Eitel wspomina brązowy medal MŚ i wyraża chęć powrotu do judo


- Bardzo miło wspominam Mistrzostwa Świata w kategorii open sprzed 10 lat, w których zdobyłem brązowy medal. Ostatnio wraz z córką oglądałem walki z tego turnieju. W ogóle myślę o powrocie do judo, o większym zaangażowaniu w ten sport - mówi 37-letni judoka Grzegorz Eitel.

Strony