POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Lipiec 2018

Tokio 2020: Agata Ozdoba-Błach w Grupie Sportowej Orlen

Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Świata 2017 i Mistrzostw Europy 2014 Agata Ozdoba-Błach znalazła się w 20-osobowym składzie Grupy Sportowej Orlen i będzie objęta opieką sponsorską Polskiego Koncernu Naftowego. Celem grupy są jak najlepsze wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Wśród sportowców znaleźli się, poza Agatą Ozdobą-Błach, pięcioboistka Oktawia Nowacka oraz lekkoatleci na czele z halowymi mistrzami i rekordzistami świata w sztafecie 4x400 m (Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko, Karol Zalewski i Jakub Krzewina).

Europejskie Igrzyska Studenckie: Rafał Kozłowski o "złotym" występie w Coimbrze

- Taktycznie najlepiej się zrealizowałem w pojedynkach finałowym i półfinałowym, prowadząc od początku do końca na swój sposób - mówi Rafał Kozłowski (-90kg), jeden z czworga naszych złotych medalistów Europejskich Igrzysk Studenckich. W Portugalii wygrywali też Urszula Hofman (-78kg), Anna Załęczna (+78kg) i Mateusz Garbacz (-73kg).
 
W walce o złoto w kategorii -90kg Rafał Kozłowski (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) wygrał z Białorusinem Viktarem Kliavusau.
 

Rozstrzygnięcie przetargu pisemnego na dostawę materacy gimnastycznych dla realizacji programu „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania” realizowanego w 2018 roku przez Polski Związek Judo

Dzień dobry,
niniejszym przedstawiamy wyniki przetargu na dostawę materacy gimnastycznych dla realizacji programu „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania” realizowanego w 2018 roku przez Polski Związek Judo

Europejskie Igrzyska Studenckie: 4 złote medale polskich judoków

Siedem medali, w tym 4 złote, zdobyli polscy judocy podczas rozgrywanych w portugalskiej Coimbrze czwartych Europejskich Igrzyskach Studenckich.
 
Na najwyższym stopniu podium stanęli - Urszula Hofman (-78 kg/AWF Wrocław), Anna Załęczna (+78 kg/Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Mateusz Garbacz (-73 kg/Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Rafał Kozłowski (-90 kg/Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).
 

Powołanie na EJU Training Camp Berlin w terminie 29.07-01.08.2018

Wyjazd z Warszawy o godzinie 11:00, zbiórka przed Kinoteką.

Oleksii Lysenko – kolejnym celem medal w Pucharze Świata

Po zwycięstwie z utytułowanym Niemcem Karlem-Richardem Freyem i zdobyciu brązowego medalu w silnie obsadzonym Pucharze Europy w Saarbrucken, kolejnym celem reprezentanta Polski Oleksiia Lysenko (-100kg) jest medal w Pucharze Świata w Mińsku.

IJF-B referee examination Prague 2018: results

W ubiegły weekend w trakcie zawodów Pucharu Europy Juniorów w Pradze odbył się egzamin na licencję sędziego IJF Continental. Reprezentowało nas 2 kandydatów: Joanna Macioszczyk-Bednarzak i Damian Andrunik. Oboje zdali bez problemów. Gratulacje!

Kadry Narodowe PZ Judo 2018 (lipiec-grudzień)

Wszelkie pytania, korekty oraz opinie prosimy kierować na szkolenie@pzjudo.pl

Strony