POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Listopad 2018

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw (Komunikat - aktualizacja programu)

Program Drużynowych Mistrzostw Polski Województw
Warszawa, 01.12.2018 r.

09:15 Otwarcie biura zawodów

9:15-09:45 Ważenie kontrolne: kategoria wiekowa junior młodszy

09:45–10:15 Waga oficjalna drużyn: kategoria wiekowa junior młodszy

10:30-11:00 Konferencja techniczna, weryfikacja i losowanie zawodów w kategorii junior młodszy

11:15 Otwarcie zawodów juniorów młodszych

Powołanie na badania

Beata Pacut – to była pierwsza dobra seniorska weryfikacja

- Wiedziałam, że dopiero ten sezon pokaże mi jak prezentuję się na tle innych zagranicznych zawodniczek – mówi Beata Pacut (-78kg) dla której rok 2018 jest pierwszym wyłącznie seniorskim w karierze.

22-letnia judoczka GKS Czarni Bytom zdobyła w tym sezonie 3 brązowe medale w bardzo mocnych turniejach – Grand Slam w Abu Dhabi oraz Grand Prix w Tbilisi i Taszkiencie. Walki o brąz przegrywała podczas Grand Slam w Jekaterinburgu i Grand Prix w Cancun.

Anna Borowska – jestem na “zapleczu” światowej czołówki

- Ten sezon w moim wykonaniu pokazuje, że mam możliwości i mogę wygrywać z najlepszymi, jednak ciągle czegoś brakuje – mówi Anna Borowska (-57kg), która aż 6 razy zajmowała miejsce punktowane podczas Grand Slam i Grand Prix.
 
Zawodniczka KS Kejza Team Rybnik zaczęła sezon od 5 miejsca w Dusseldorfie. Potem dochodziła do walk o brązowy medal także w Grand Prix – kolejno w Tbilisi oraz ostatnio w Taszkiencie i Hadze. Niestety wszystkie pojedynki zakończyły się zwycięstwami rywalek.
 

Agata Ozdoba-Błach i Maciej Sarnacki w Lidze Mistrzów

Dwójka naszych reprezentantów – Agata Ozdoba-Błach (-63kg) i Maciej Sarnacki (+90kg) wystąpi w zagranicznych klubach w Lidze Mistrzów. Są to klubowe rozgrywki europejskiej elity. Turniej odbędzie się 7 grudnia w Bukareszcie.

Maciej Sarnacki po raz drugi na podium GP Holandii

Holenderska Haga po raz drugi była organizatorem turnieju Grand Prix, a Maciej Sarnacki do ubiegłorocznego srebrnego medalu dziś dołożył brązowy krążek w kategorii +100kg.

Zawodnik Gwardii Olsztyn w pierwszej walce niespodziewanie przegrał z Włochem Vincenzo D’Arco, ale potem w represażu pokonał Ukraińca Andriia Kolesnyka i w pojedynku o brąz Holendra Jur Spijkersa.

Kalendarz imprez PZ Judo 2019

Grand Prix w Hadze: Anna Borowska coraz bliżej World Masters

Z dobrej strony pokazała się Anna Borowska (-57kg) w Grand Prix w Hadze. Zrewanżowała się 2 rywalkom za ubiegłoroczne porażki w tym turnieju, a końcowe 5 miejsce przybliża ją do występu w grudniowym finale sezonu – World Masters w Chinach.

Anna Borowska (19 na świecie), Mistrzyni Europy Juniorek z 2014 roku, zaczęła zawody w Hadze od dwóch bardzo ważnych zwycięstw w dogrywkach. Najpierw pokonała Włoszkę Martiną Lo Giudice, złotą medalistkę czerwcowego European Open w Madrycie. W ćwierćfinale wygrała z Belgijką Miną Libeer, zwyciężczynią Pucharu Europy Juniorek 2017 w Gdyni.

Grand Prix w Hadze: Maciej Sarnacki zacznie od ćwierćfinału

Ubiegłoroczny srebrny medalista Maciej Sarnacki, podobnie jak zwycięzca edycji 2017 Holender Roy Meyer, jest rozstawiony i od ćwierćfinału zacznie turniej Grand Prix w holenderskiej Hadze. W kategorii +100kg startuje 14 zawodników.

Łącznie do GP w Hadze (16-18 listopada) zgłoszonych jest 412 judoków i judoczek z 62 krajów, w tym licząca 17 osób nasza reprezentacja.

- Z powodów zdrowotnych w ostatniej chwili ze startu zrezygnowała Agata Ozdoba-Błach – mówi trener kadry Biało-Czerwonych Mirosław Błachnio.

Strony