POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

luty 2020

EO w Warszawie: na starcie 73 Polaków i 334 zagranicznych judoków

Z udziałem 407 judoków i judoczek z 40 krajów, w tym 73-osobowej reprezentacji Polski, w sobotę i niedzielę rozgrywany będzie turniej European Open, czyli Puchar Świata w Warszawie. Zawody z cyklu kwalifikacji olimpijskich odbędą się w Arenie Ursynów, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 122.

European Judo Open Men & Women

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją zawodów European Judo Open Men & Women biuro Polskiego Związku Judo będzie nieczynne w dniach 29.02.2020 (piątek) oraz 02.03.2020 (poniedziałek).

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania polskim zawodnikom.
Arena Ursynów
ul. Pileckiego 122

EO w Warszawie: siostry Paulina i Nikola Szlachta wystąpią w Arenie Ursynów

Pochodzące z Myślenic w Małopolsce siostry Paulina (-48kg) i Nikola Szlachta (-52kg) wystąpią w najbliższą sobotę w seniorskich zawodach European Open w Warszawie. Turniej w Arena Ursynów, zaliczany do kwalifikacji olimpijskich, rozgrywany będzie też w niedzielę. Dla obydwu judoczek celem są Igrzyska w 2024 roku.

EO w Warszawie: Tomasz Kowalski – tym razem w roli trenera, nie zawodnika

Tomasz Kowalski jest jednym z najlepszych polskich judoków ostatniego 15-lecia. 2-krotnie walczył w finale Mistrzostw Europy Seniorów, wygrał prestiżowe zawody im. Jigoro Kano w Tokio, ale nigdy nie zwyciężył w Turnieju Warszawskim. Kolejna edycja European Open w Arenie Ursynów w najbliższy weekend 29 lutego – 1 marca.

EO w Warszawie: Marek Kręcielewski – bez taryfy ulgowej dla juniorów

- Trenujący na zgrupowaniu w Spale judocy z kadry juniorów nie mają żadnej taryfy ulgowej w związku ze startem w seniorskim European Open w Warszawie – mówi Marek Kręcielewski, trener juniorskiej reprezentacji Biało-Czerwonych.

Turniej Warszawski, czyli European Open – zaliczany do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020, odbędzie się w najbliższy weekend w Arenie Ursynów. W składzie polskiej kadry narodowej jest wielu bardzo młodych judoków. Niektórzy zadebiutują w zawodach tej rangi.

EO w Warszawie: prawie 450 zawodników zgłoszonych do turnieju w Arenie Ursynów

Prawie 450 judoczek i judoków z 44 krajów, w tym 80 Polaków, zgłoszonych zostało do Pucharu Świata w Warszawie. Zawody zaliczane do kwalifikacji olimpijskich odbędą się w sobotę i niedzielę w Arenie Ursynów.

EO w Warszawie: kontuzjowana Arleta Podolak nie wygra po raz trzeci

Olimpijka z Rio de Janeiro Arleta Podolak nie wygra po raz trzeci z rzędu Turnieju Warszawskiego. Z powodu kontuzji nie wystąpi w stołecznych zawodach rangi European Open w dniach 29 lutego – 1 marca. Wśród rozstawionych jest kilkoro polskich judoków.

Mistrzyni Świata juniorek z 2013 roku zwyciężała w kategorii -57kg w Arenie Ursynów w 2016 i 2018 roku, pokonując w walkach finałowych Niemkę Sappho Coban i Annę Borowską.

Puchar Polski Juniorek i Juniorów: najlepsi wystąpią w European Open

Z udziałem ok. 180 zawodniczek i zawodników w Opolu odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Dla części młodych judoków to był sprawdzian przed seniorskimi zawodami Europen Open, czyli Pucharem Świata w Warszawie w dniach 29 lutego – 1 marca.

Wśród osób zgłoszonych do zbliżającego się stołecznego turnieju jest pięcioro zwycięzców rywalizacji w Opolu. Są to Paulina Szlachta w kategorii wagowej -48kg, Aleksandra Janeczko -52kg, Łucja Obal -57kg, Agata Szafran -63kg i Adrian Pełka -81kg.

Strony