POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

luty 2020

Kadeci Glubiak, Rogalski i Sordyl na podium w Fuengiroli

Od 3 medali w Pucharze Europy w Fuengiroli na wybrzeżu Costa Del Sol w Hiszpanii, nowy sezon rozpoczęli polscy kadeci. Srebro zdobyła Martyna Glubiak -63kg, a brązowe Oskar Rogalski -73kg i Jakub Sordyl +90kg.

Anna Załęczna z brązowym medalem w Bratysławie

24-letnia Anna Załęczna (+78kg) po raz 3 w karierze stanęła na podium zawodów European Open (Puchar Świata). W sobotę zdobyła brąz w Bratysławie, powtarzając wynik z 2018 roku z Madrytu i 2019 roku z Luksemburga.

Zawodniczka TKS Judo Toruń, była Wicemistrzyni Europy Juniorek, wygrała w dogrywce z Chorwatką Heleną Vuković i w ćwierćfinale przegrała z Japponką Hikaru Kodamą. W ćwierćfinale pokonała inną polską judoczkę Wiktorię Lis, a w pojedynku o brąz wygrała z Czeszką Marketą Paulusovą, która w 1 rundzie wyeliminowała Kingą Wolszczak.

European Open w Warszawie: Katarzyna Sobierajska wkracza na głębsze wody

Po bardzo dobrym sezonie wśród kadetek, Katarzyna Sobierajska (-70kg) odniosła niedawno pierwsze zwycięstwo w kategorii juniorek. 1 marca zadebiutuje w seniorkach w European Open (Puchar Świata) w Warszawie.

- Dopiero wkraczam na głębsze wody, nic na skróty. Oczywiście jak na razie skupiam się na startach w juniorkach, więc występ w Turnieju Warszawskim traktuję tylko jako łapanie doświadczenia seniorskiego – mówi 18-letnia Katarzyna Sobierajska, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetek w Warszawie.

European Open w Warszawie: Michał Bartusik - idę na całość, Tokio jest marzeniem

- Igrzyska w Tokio są moim marzeniem, a ja nie mam zwyczaju z nich rezygnować, stąd idę na całość. Ostatniego dnia lutego powalczę w European Open w Warszawie, a potem w kolejnych międzynarodowych zawodach - mówi 4-krotny Mistrz Polski Seniorów Michał Bartusik (-73kg).

W tej kategorii w rankingu olimpijskim Wiktor Mrówczyński jest 41 - 1139 pkt, a Michał Bartusik zajmuje 78 pozycję – 392 pkt. Do końca maja mogą walczyć o zdobycie kwalifikacji olimpijskiej.

Kadra młodzieżowa kobiet wystąpi w Bratysławie

Cztery zawodniczki kadry młodzieżowej Danuta Majcher (-48kg), Aleksandra Kaleta (-52kg), Natalia Kropska (-63kg) i Paulina Dziopa (-78kg) wystąpią w ten weekend w seniorskich zawodach European Open w Bratysławie.

regulamin sportowy 1 marca 2020

NOWY REGULAMIN SPORTOWY

Zarząd PZ Judo uchwałą z dn 12.02.2020 wprowadza nowy regulamin sportowy ważny od 1 marca 2020 . Regulamin dostosowany do aktualnych regulaminów IJF i EJU, został opracowany przez v ce prezesa Cezarego Borzęckiego w konsultacji z działem sportowym i zarządem PZ Judo .

European Open w Warszawie: znów wspólny turniej dla judoków i judoczek

14 kompletów medali zostanie rozdanych w Turnieju Warszawskim - European Open (Puchar Świata). Po długiej przerwie judocy i judoczki znów walczyć będą w jednym terminie - 29 lutego i 1 marca w Arenie Ursynów. W ostatnich latach zawodnicy i zawodniczki startowali na zmianę.

Polacy na obozie w Spale, a za miesiąc wyjazd do Japonii

11-dniowe zgrupowanie w Spale (12-23 lutego) jest kolejnym etapem przygotowań naszych judoków do Igrzysk w Tokio. Za niecały miesiąc Polacy wyjeżdżają do swoje bazy olimpijskiej w japońskim Takasaki i na treningi na Uniwersytety Tokai (kobiety i mężczyźni) i Tsukuba (kobiety).

Trener Przemysław Matyjaszek - Beatę Pacut stać na medal Igrzysk w Tokio

Judoczkę Czarnych Bytom Beatę Pacut po zajęciu 7 miejsca w turnieju Grand Slam w Paryżu czekają starty w Maroku i Turcji. - Jest w stanie wygrać z każdą rywalką, więc i stać ją na zdobycie olimpijskiego medalu – powiedział jej klubowy trener Przemysław Matyjaszek.

Strony