POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Lipiec 2020

Jacek Kowalski – juniorki i seniorki korzystają na wspólnych treningach

- Juniorki i seniorki korzystają na wspólnych treningach podczas zgrupowań reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich – mówi Jacek Kowalski, selekcjoner kadry narodowej juniorek.

Pierwszy wspólny obóz w czasie pandemii odbył się w Giżycku. Kolejne 3-tygodniowe zgrupowanie zaplanowane jest od 29 lipca do 18 sierpnia w COS-ie „Cetniewo” we Władysławowie.

Marek Kręcielewski: niektórzy judocy bili rekordy życiowe w Giżycku

- Dobra praca w klubach i na obozach reprezentacji sprawiła, że wszyscy kadrowicze zanotowali znaczący progres, a większość pobiła rekordy życiowe – mówi Marek Kręcielewski, trener kadry narodowej juniorów.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Biało-Czerwoni wrócili do zajęć w swych klubach oraz na zgrupowaniach. Pierwsze odbyło się w Mielnie, a drugie w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku.

Mijają 24 lata od wspaniałego sukcesu polskich judoków w Atlancie

Sprostowanie do artykułu dotyczące kadry szkoleniowej Pawła Nastuli przygotowującej Mistrza do Igrzysk w Atlancie

Mijają 24 lata od wspaniałego sukcesu polskich judoków w Atlancie

Mijają właśnie 24 lata od jednego z największych sukcesów w historii naszego judo. W dniach 21-22 lipca 1996 roku na Igrzyskach w Atlancie złoty medal w wadze -95kg zdobył Paweł Nastula, a srebrny w kategorii -66kg wywalczyła Aneta Szczepańska.

Ksawery Ignasiak – trzeba było się przestawić na treningi bardziej techniczne

- Powrót po tak długiej przerwie jest trudny, ale każdy ma nadzieję, że we wrześniu zaczniemy sezon startowy. Na razie trzeba było przestawić się z treningów siłowo-wytrzymałościowych na bardziej techniczne – mówi Ksawery Ignasiak, który mając 14 lat zadebiutował w Mistrzostwach Europy Kadetów. W czasie pandemii koronawirusa trenował z reprezentacją na zgrupowaniach w Mielnie i Giżycku.

Trener Igor Dzierżanowski - szczegółowy monitoring reprezentantów Polski

- Pracujemy z kadrą trenerską nad dopracowywaniem monitoringu reprezentantów, żeby mieć większą wiedzę i kontrolę nad ich możliwościami i postępami – mówi trener Igor Dzierżanowski, jeden ze współpracowników Mirosława Błachnio, głównego szkoleniowca kadry narodowej.

Tomasz Jopek nowym trenerem Kadry Narodowej juniorek i juniorów młodszych

Dotychczasowy japoński trener kadry Kotaro Sasaki złożył do PZ Judo podanie o zakończenie kontraktu z dniem 30 czerwca 2020. W związku z tym decyzją zarządu - uchwała nr. 15/2020 nowym trenerem Kadry Narodowej juniorów i juniorek młodszych od 17 lipca 2020 został dotychczasowy asystent trenera Kotaro pan Tomasz Jopek. Trenerowi Tomkowi życzymy sukcesów na nowym stanowisku. Panu Kotaro Sasaki PZ Judo bardzo dziękuje za współpracę, zaangażowanie oraz rozwój polskiego judo. Bardzo cieszymy się, że Kotaro pozostaje w Polsce.

Strony