POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marzec 2021

Komunikat dla Okręgowych Związków Judo

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że realizując uchwałę Zarządu PZ Judo dot. przekazania do Okręgowych Związków Judo 50% opłat pozyskanych z rejestracji stopni szkoleniowych kyu w danym OZ Judo. Przekazane środki powinny być wykorzystane na działalność statutową OZ Judo.
Poniżej prezentujemy kwoty jakie zostaną wypłacone do Okręgowych Związków Judo w podziale na okręgi za lata 2019 - 2020:
1. Dolnośląski OZ Judo 4 405,00
2. OZ Judo Lublin 1 910,00
3. OZ Judo Łódź 1 580,00
4. Warszawsko-Mazowiecki OZ Judo 12 460,00

Wielkanoc 2021

Szanowni Państwo,
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim trenerom, zawodnikom oraz działaczom zdrowych, pogodnych oraz radosnych Świąt.

Julia Kowalczyk wraca do szczęśliwej Antalyi

Przed 2 laty Julia Kowalczyk (-57kg) wygrała w tureckiej Antalyi zawody Grand Prix, a kilka miesięcy później zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Tokio. Teraz wraca do Antalyi i weźmie udział w turnieju rangi Grand Slam (1-3 kwietnia).

W latach 2013-2016 Turcja organizowała zawody Grand Prix w Samsun, a od 2017 do 2019 roku w Antalyi. Teraz tam odbędzie się pierwsza edycja Grand Slam – zgłosiło się ok. 500 zawodników i zawodniczek z blisko 100 państw.

Czwarte miejsce Bartosza Machny i Dawida Kajdy w Pucharze Europy

Bartosz Machna i Dawid Kajdy zajęli 4 miejsce w Nage no Kata w Otwartym Pucharze Europy (online) w judo kata, który odbył się we włoskim Pordenone. Na 8 pozycji sklasyfikowani zostali Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk. Wygrali reprezentanci gospodarzy Mauro Collini i Tommaso Rondinini.

- Bardzo cieszy wysoka lokata Bartosza Machny i Dawida Kajdy. Ich rywalizacja z parą Maciej Pudłowski/Anita Krawczyk może przenieść dobry wynik w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata - mówi Sławomir Smater, selekcjoner polskiej kadry narodowej i szef Komisji DAN w Polskim Związku Judo.

Grand Slam w Tbilisi: 5 lokata Macieja Sarnackiego

Maciej Sarnacki (+100kg) zajął 5 lokatę w Grand Slamu w Tbilisi i zrobił kolejny krok w kierunku awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W walce o brązowy medal przegrał z Kubańczykiem Andy Grandą.

W swojej karierze Maciej Sarnacki wywalczył w Grand Slam srebro w 2017 roku w Abu Dhabi oraz wcześniej brąz w Tyumenie w 2014 i 2015 roku oraz w Abu Dhabi w 2014 roku. Dziś był blisko kolejnego podium w tych prestiżowych zawodach.

NOWE OBOSTRZENIA OD 27.03.2021

Szanowni Państwo,
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 25.03.2021 r od dnia 27.03.2021 do dnia 9.04.2021 r organizacja współzawodnictwa sportowego (zawodów), zajęć sportowych i wydarzenia sportowego lub działalności obiektów sportowych jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:

Grand Slam w Tbilisi: Pleuni Cornelisse na drodze Arlety Podolak

Aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy Holenderka Pleuni Cornelisse będzie pierwszą rywalką byłej Mistrzyni Świata Arlety Podolak (-57kg) w zawodach Grand Slam w Tbilisi. Stawką tego jutrzejszego pojedynku jest awans do 1/8 finału.

W tym roku z Pleuni Cornelisse wygrała Anna Kuczera podczas Grand Slamu w Tel Avivie, zaś Arleta Podolak przegrała z holenderską przeciwniczką w European Open w Pradze.

W Pordenone wyjątkowe zawody w judo kata

To będą nietypowe, ale i wyjątkowe zawody Otwartego Pucharu Europy w judo kata. W ten weekend rywalizacja miała się odbyć we włoskim Pordenone i do niej dojdzie, choć wszyscy zawodnicy... pozostaną w swoich krajach. W wirtualnym turnieju weźmie udział bardzo liczna, 16-osobowa reprezentacja Polski.

Strony