POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Czerwiec 2021

ME w judo kata – 14 polskich juniorów na liście startowej

14 polskich juniorów wystartuje w dniach 3-4 lipca w Mistrzostwach Europy w judo kata. Łącznie reprezentacja Biało-Czerwonych liczy 30 osób (16 seniorów), a sztab szkoleniowy tworzą Sławomir Smater, Tomasz Piasecki i Jarosław Wołowicz.

- Seniorzy będą rywalizować w pięciu kata podzielonych na dwie grupy wiekowe, a juniorzy w trzech kata - Nage No Kata, Katame No Kata i Ju No Kata. Mamy reprezentantów we wszystkich kata. Od czwartku jesteśmy w "bańce" na Mistrzostwach Europy – mówi Sławomir Smater, główny szkoleniowiec kadry narodowej Biało-Czerwonych.

ME w judo kata – młodość i doświadczenie w seniorskiej kadrze Polski

W 16-osobowej reprezentacji Polski Seniorów na Mistrzostwa Europy w podwarszawskim Józefowie (3-4 lipca) nie brakuje i zawodników młodych, i zawodników doświadczonych. Biało-Czerwoni wystartują we wszystkich pięciu kata.

W Kodokan Goshin Jutsu wystąpią liderzy polskiej kadry narodowej, utytułowani i rutynowani Leszek Piąstka (1962) i Anna Jagiełło (1969) z AZS Uniwersytet Łódzki.

W Nage No Kata nasz kraj reprezentować będą dwie pary - Maciej Pudłowski (1989) i Anita Krawczyk (1999) z UKJ ASzWoj. Warszawa, Bartosz Machna (1990) i Dawid Kajdy (1996) z KSW Satori Jaworzno.

XXVII OOM w Łodzi: trzy zwycięstwa Czarnych Bytom

Troje judoków GKS Czarni Bytom – Amelia Budzisz (-44kg), Kinga Chmielewska (-48kg) i Mikołaj Kaczorek (-66kg) zdobyło w Łodzi złote medale w 1 dniu XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów.

Amelia Budzisz wygrała wszystkie 4 walki, a srebro w wadze -44kg zdobyła jej koleżanka klubowa Oliwia Kożuch. Poprzednia OOM odbyła się w październiku 2020 roku w Zamościu i wtedy w tej samej kategorii Amelia Budzisz zajęła 2 miejsce, a na 1 lokacie uplasowała się Oliwia Onysk (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój).

XXVII OOM w Łodzi: Badura, Kowalewska i Ignasiak obronili tytuły

Daniela Badura (GKS Czarni Bytom) w wadze -57kg, Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa) -70kg i Ksawery Ignasiak (UKS Conrad Gdańsk) -60kg obronili tytuły Mistrzów Polski Kadetów. Dziś w Łodzi zwyciężyli w 2 dniu XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wszyscy stanęli na najwyższym stopniu MP Kadetów (Juniorów Młodszych) podobnie jak w październiku ubiegłego roku w Zamościu. Daniela Badura i Ksawery Ignasiak wygrali po 4 walki, a Aleksandra Kowalewska 3.

Trener kadry olimpijskiej: wszyscy w dobrej formie i zdrowi

- Wszyscy judocy są w dobrej formie i zdrowiu, co bardzo cieszy – mówi Mirosław Błachnio, trener kadry olimpijskiej. Polacy obecnie trenują na campie w Šamorínie koło Bratysławy. Na zgrupowaniu „Going for Gold” są też nasi juniorzy i juniorki.

Powołanie na ME Kata Józefów 2021

Jakub Sordyl: widać różnice w porównaniu do walk z kadetami

Juniorska kategoria +100kg różni się od najwyższej +90kg w kadetach. Przeciwnicy są więksi, ciężsi i fizycznie silniejsi. Potwierdzili to wszyscy moi rywale, których nie było łatwo zdominować wysokim uchwytem z góry – mówi Jakub Sordyl, który w debiucie w Pucharze Europy Juniorów zdobył brązowy medal w Sarajewie.

Oficjalnie – Polacy z sześcioma kwalifikacjami olimpijskimi!

Sześcioro polskich judoków powalczy o medale w Igrzyskach w Tokio! Dzisiaj Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Międzynarodowa Federacja Judo opublikowały listę zakwalifikowanych zawodniczek i zawodników.

Za miesiąc w olimpijskim turnieju w Tokio zobaczymy na tatami, w kolejności Agatę Perenc -52kg, Julię Kowalczyk -57kg, Agatę Ozdobę-Błach -63kg, Mistrzynię Europy Beatę Pacut -78kg oraz Macieja Sarnackiego +100 kg i z kwoty kontynentalnej Piotra Kuczerę -90kg.

Powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w COS Zakopane - KN Junior, KN Juniorka

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 zawodnicy, którzy nie przeszli COVID-19 proszeni są o wykonanie testu antygenowego przed rozpoczęciem zgrupowania. W dniu przyjazdu należy przedstawić negatywny wynik testu wykrywającego antygen SARS-CoV-2 (test należy wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zgrupowania, koszt testu to ok.90 - 150 pln, proszę zwrócić uwagę, że jest to test antygenowy, a NIE test RT-PCR!).

Michał Kowalczyk w finale Pucharu Europy w juniorskim debiucie

W swoich debiutach w juniorskim Pucharze Europy medale zdobyli Michał Kowalczyk (-73kg) – srebro i Jakub Sordyl (+100kg) – brąz. W Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny, na najniższym stopniu podium stanęły też dwie Polki - Mistrzyni Europy Juniorek Katarzyna Sobierajska (-70kg) i Kinga Wolszczak (+78kg).

Strony