Marzec 2022

BROTHER OLYMPIC CAMP – Gwiazdy Igrzysk z Lukasem Krpalek

Termin: 13-15.04.2022

Miejsce: POSiR ul Jana Spychalskiego 36, 61-553 Poznań

Zapraszamy na 3-dniowy camp dla trenerów i zawodników od 9 roku życia. Treningi będzie prowadził Lukas Krpalek dwukrotny Mistrz Olimpijski z Rio de Janiero oraz Tokio . Jako druga osoba na świecie zdobył dwa złota olimpijskie w dwóch różnych kategoriach wagowych. Więcej informacji na stronie: www.judo-olympic-camp.pl zapraszamy do kontaktu zawody@akademiajudo.pl

Akademickie MP w Pile: na liście startowej 251 judoków

81 judoczek i 170 judoków zostało zgłoszonych do Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 2 – 3 kwietnia odbędą się w Pile w hali sportowej Akademii Nauk Stosowanych. Na liście startowej nie brakuje zawodniczek i zawodników, którzy będą bronili tytułów.

Organizatorem zawodów w Pile jest Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica.

W AMP wystąpią m.in.:

Marcin Kowalski: wiem jakich błędów unikać i co poprawić w moim judo

- Wiem jakich błędów unikać i co poprawić w moim judo – mówi Marcin Kowalski, srebrny medalista Pucharu Europy Juniorów w Atenach w wadze -73kg. Zawodnik UKJ Lemur Warszawa jest 3-krotnym Mistrzem Polski. Niedawno sięgnął po złoto w MP Juniorów w Rybniku.

W poprzednim roku Marcin Kowalski (ur. 20 września 2002 roku) zajął 5 pozycję we włoskim Udine i 7 lokatę w Bukareszcie. Razem z zawodami w portugalskiej Combrze, łącznie wygrał 8 pojedynków w PE Juniorów, a przegrał 5. W swoim czwartym starcie w turnieju tej rangi wywalczył medal.

Powołanie na zawody European Junior Cup i camp w Poznaniu - KN Juniorka i KN Junior

Polski Związek Judo wraz z Europejską Unią Judo organizuje zawody Junior European Cup (23-24.04) oraz camp (25-27.04) w Poznaniu.

W załączeniu znajdują się powołania dla KN Junior i KN Juniorka. Prosimy o potwierdzanie udziału zgodnie z komunikatem na powołaniu.
Zawodnicy powołani na koszt PZ Judo na turniej, biorą także obligatoryjnie udział w konsultacji szkoleniowej po zawodach. W przeciwnym razie, będzie powoływany w to miejsce zawodnik rezerwowy.

Grand Slam w Antalyi - ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy

W decydującą fazę wkraczają przygotowania do Mistrzostw Europy Seniorów w Sofii (29 kwietnia – 1 maja). Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie Grand Slam w Antalyi, a następnie Biało-Czerwoni zostaną na tygodniowym campie w tym tureckim mieście. Trenować będą także polscy juniorzy i juniorki.

Później nasze seniorskie reprezentacje mają zaplanowane kolejne zgrupowania przed wyjazdem do Bułgarii.

PE Juniorów w Atenach: w czołówce Kinga Klimczak i Oliwia Wątorek

Po wczorajszym srebrnym medalu Marcina Kowalskiego (-73kg), w niedzielę w zawodach Pucharu Europy Juniorów w Atenach Kinga Klimczak (-52kg) zajęła 5 lokatę, a Oliwia Wątorek (-57kg) była 7. W sobotę na 7 miejscu uplasowała się również Agata Pałka (-63kg).

Kinga Klimczak wygrała dzisiaj walki z Turczynką Gokce Gunes, Greczynką Marią Eleni Goguą i Izraelką Ruth Lavy. W półfinale Polka przegrała z Brytyjką Tatum Keen, a o brąz uległa Izraelce Yarden Raab.

Katarzyna Sobierajska: mnóstwo walk z najlepszymi zawodniczkami na świecie

- Stoczyłam kilkadziesiąt walk, około 35 w tachi waza i dodatkowe w ne waza – wszystkie z najlepszymi zawodniczkami na świecie – mówi Mistrzyni Europy Juniorek z 2020 roku Katarzyna Sobierajska (-70kg), która niedawno uczestniczyła w campie reprezentacji Polski w Golem w Albanii.

PE Juniorów w Atenach: srebrny medal Marcina Kowalskiego!

Mistrz Polski Juniorów Marcin Kowalski (-73kg) zdobył srebrny medal podczas Pucharu Europy w tej kategorii wiekowej w Atenach. To jego największy sukces na arenie międzynarodowej.

W finale przegrał z Francuzem Hanem-Jorrisem Ahibo. W ubiegłym roku Polak pokonał tego francuskiego rywala w pojedynku repasażowym w PE Juniorów w Bukareszcie.

Dzisiaj w greckiej stolicy Marcin Kowalski okazał się lepszy od Izraelczyka Ora Argova, Kazacha Ykylasa Alseita, judoki gospodarzy Stavrosa Doumasa i Ormianina Artaka Torosyana.

Grand Slam w Antalyi: Polacy w 12-osobowym składzie

12 polskich judoczek i judoków zostało zgłoszonych do Grand Slamu, który za tydzień, tj. w dniach 1 – 3 kwietnia, odbędzie się w tureckiej Antalyi. Po zawodach Biało-Czerwoni, ale w bardzo szerokim, ponad 30-osobowym składzie trenować będą tam na campie.

Po przeniesieniu Grand Slamu w Tbilisi z końcówki marca na początek czerwca, turniej tej samej rangi w Antalyi będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Seniorów w Sofii w terminie 29 kwietnia – 1 maja.

Szkolenie dla trenerów i sędziów na temat judo osób z niepełnosprawnościami- Gdańsk 09.04.2022.

Polski Związek Judo w imieniu Zespołu d/s Judo Osób z Niepełnosprawnościami zaprasza wszystkich zainteresowanych trenerów i sędziów, chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu: