POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Lipiec 2022

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: Julia Bulanda zdobyła brązowy medal

Julia Bulanda zdobyła brązowy medal w wadze -57kg w odbywającym się w słowackiej Bańskiej Bystrzycy Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (do lat 18), znanym jako EYOF. W decydującej walce wygrała w środę z Hiszpanką Adrianą Rodriguez Salvador.

W półfinale reprezentantka Polski przegrała z Azerką Fidan Alizadą, późniejszą złotą medalistką turnieju.

W ćwierćfinale Julia Bulanda, aktualna wicemistrzyni kraju kadetek, pokonała Estonkę Anę-Liisę Nurm, a w eliminacjach Włoszkę Aurelię Venditto.

Europejskie Igrzyska Akademickie: AWF Wrocław ze srebrem w drużynówce

Judocy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdobyli srebrny medal w turnieju drużyn mieszanych podczas Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi. W finale przegrali z Ukraińcami z Uniwersytetu Sumy 2:4.

W meczu finałowym punkty dla wrocławskiego zespołu wywalczyli: Tamara Anoshkina -57kg i Tomasz Szczepaniak -90kg.

W półfinale AWF Wrocław wygrała z francuskim Strasburgiem 4:2, a w poszczególnych pojedynkach triumfowali: -73kg Konrad Szatkowski, -70kg Anna Dyba, +70kg Julia Jaśkiewicz, +90kg Tomasz Szczepaniak.

Angelika Szymańska: chcę pomóc w walce o zdrowie Dominiki

- Uznałam, że jeśli mogę w ten sposób pomóc w walce o zdrowie Dominiki, to powinnam to zrobić – mówi Angelika Szymańska (-63kg), która wystawiła na licytację srebrny medal niedawno zdobyty w Grand Slam. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc 19-letniej judoczce Dominice Sikorskiej.

Europejskie Igrzyska Akademickie: Julia Jaśkiewicz i Oleksii Lysenko złotymi medalistami

Julia Jaśkiewicz (-78kg) i Oleksii Lysenko (-100kg) zdobyli w poniedziałek złote medale w Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi. Powtórzyli wczorajszy sukces Adama Stodolskiego (-73kg).

W pojedynkach finałowych Julia Jaśkiewicz wygrała z Chorwatką Leą Katariną Gobec, zaś Oleksii Lysenko z Turkiem Omerem Kemalem Aydinem.

Srebro wywalczył w wadze +100kg Mariusz Krueger, który w finale poniósł porażkę w walce z Węgrem Richardem Sipoczem.

Europejskie Igrzyska Akademickie: złoto Adama Stodolskiego, brąz Anny Dąbrowskiej

Adam Stodolski zdobył złoty medal w wadze -73kg, a Anna Dąbrowska brązowy w kategorii -63kg w pierwszym dniu rywalizacji judoków w Europejskich Igrzyskach Akademickich, których gospodarzem jest Łódź.

W walce finałowej Adam Stodolski wygrał z Francuzem Enzo Toritim.

W półfinale Polak okazał się lepszy od Ukraińca Antona Shuhalieieva, a wcześniej zwyciężał w walkach z Węgrem Gyorgy Szatmarim, Chorwatem Patrikiem Sumporem i Francuzem Hectorem Seilerem.

W drugim półfinale kat. -73kg Konrad Szatkowski uległ Enzo Toritiemu.

Strony