Marzec 2023

Grand Slam w Antalyi: trzeci raz 7 miejsce Aleksandry Kalety

W swoim trzecim starcie w tym roku w zawodach Grand Slam Aleksandra Kaleta (-52kg) zajęła w Antalyi 7 miejsce. Powtórzyła rezultat z Tel Avivu oraz Tbilisi.

25-letnia Aleksandra Kaleta dopisała dzisiaj kolejne punkty do rankingu olimpijskiego i światowego, w których plasuje się – odpowiednio – na 11 i 16 lokacie. W tym momencie jest pewna występu w przyszłorocznych Igrzyskach w Paryżu.

PE Juniorów w Poznaniu: Marek Kręcielewski – seniorski camp w Antalyi świetnym pomysłem

- Seniorski camp w Antalyi jest świetnym pomysłem. Konfrontacja ze światową czołówką będzie budować pewność siebie naszych reprezentantów – mówi Marek Kręcielewski, trener juniorskiej kadry narodowej. Za 2 tygodnie Biało-Czerwoni wystąpią w Otwartym Pucharze Europy w Poznaniu.

W poprzedni weekend polscy juniorzy startowali w mocno obsadzonych zawodach International Masters U21 w Bremie. W składzie byli m.in. Stanisław Piechota, Kamil Kustrzycki, Kamil Michna, Adam Kazimierczak, Mateusz Grendys, Fabrycjusz Tarkowski. Później trenowali oni na campie.

Grand Slam w Antalyi: Peruwianka Figueroa pierwszą rywalką Pacut-Kłoczko

Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) będzie walczyć z Peruwianką Camilą Figueroą w 1/16 finału turnieju Grand Slam w Antalyi. To kolejna impreza zaliczana do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

Reprezentantka Polski, Mistrzyni Europy z 2021 roku, zajmuje 11 miejsce w rankingu światowym, a w tureckich zawodach rozstawiona jest z numerem 7.

PE Juniorów w Poznaniu: Karolina Siennicka – pozytywny wynik szansą na mistrzostwa

- Myślę o pozytywnym wyniku na zawodach w Poznaniu. Jeżeli pójdzie mi dobrze, to mam nadzieję, że zostanę powołana na którąś z imprez mistrzowskich – mówi Karolina Siennicka (-52kg) przed wielkopolskim Pucharem Europy Juniorek. W debiucie w tej rangi zawodach (do lat 18) zdobyła brązowy medal w Sarajewie.

- Kilka miesięcy temu byłam na turnieju w Finlandii, jednak nie był to wysokiej rangi turniej. Więc jako pierwsze, ważne zagraniczne zawody juniorskie uważam te w Bośni i Hercegowinie – powiedziała 18-letnia judoczka klubu Safari 152 Warszawa.

Akademickie MP w Pile: święto studenckiego judo w mocnej obsadzie

Od 31 marca do 2 kwietnia - tradycyjnie już w Pile - odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski. Okazale wygląda lista startowa, na której są medaliści, w tym złoci, Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Jak poinformowali organizatorzy, w AMP weźmie udział 90 zawodniczek i 193 zawodników z 47 uczelni. Areną zmagań będzie hala sportowa Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica.

W 1 dniu zawodów – jak zaznaczono w komunikacie - najciekawszych pojedynków możemy się spodziewać w wagach:

Grand Slam w Antalyi: ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata

Ponad 600 judoczek i judoków z 85 krajów, w tym dwanaścioro Polaków, wystąpi od 31 marca do 2 kwietnia w turnieju Grand Slamie w Turcji. To ostatni sprawdzian przed majowymi Mistrzostwami Świata w Katarze.

- W Antalyi startować będą: -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Julia Kowalczyk, -70kg Eliza Wróblewska, -78kg Beata Pacut-Kłoczko, +78kg Kinga Wolszczak – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji Polski.

PE Juniorów w Poznaniu: Mateusz Grendys – już raz wygrałem w Wielkopolsce!

Po zwycięskim debiucie w juniorskich Mistrzostwach Polski, już wkrótce Mateusz Grendys (-73kg) pierwszy raz wystąpi w Pucharze Europy U-21. Turniej odbędzie się 15-16 kwietnia w Poznaniu. - Już raz wygrałem w Wielkopolsce, a miało to miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików pod koniec 2020 roku – mówi judoka Millenium Rzeszów.

15-letni wtedy Mateusz Grendys walczył w kategorii -66kg, dziś ma prawie 18 lat, startuje w -73kg, chociaż próbował też swoich sił w -81kg. Ostatecznie pozostał w tym “środkowym” limicie i zdobył złoty medal MP Juniorów w Radomiu.

PE Juniorów w Poznaniu: Michał Wąsikowski - zawody międzynarodowe głównym celem

- Skupiam się głównie na zawodach rangi międzynarodowej. Bardzo się cieszę, że w dwóch startach w Pucharze Europy Juniorów zdobyłem dwa medale – mówi Michał Wąsikowski (-90kg), który przygotowuje się do zawodów tej rangi w Poznaniu (15-16 kwietnia).

18-letni Michał Wąsikowski rok temu zdobył brąz w kategorii -81kg w PEJ w Poznaniu, a niedawno sięgnął po srebro w PEJ w Sarajewie w kategorii -90kg.

Angelika Szymańska: chciałabym wreszcie sięgnąć po upragnione złoto

W ciągu 1,5 roku Angelika Szymańska (-63kg) zdobyła m.in. 5 medali Grand Slam, w tym brązowy kilka dni temu w Tbilisi, a także została Młodzieżową Mistrzynią Europy. W Mistrzostwach Świata Seniorek i Grand Slam w Tokio zajęła 5 miejsce, a ponadto była 3 w IJF World Masters. W rankingu światowym awansowała na 4 pozycję, a w olimpijskim na 5. To wszystko sprawia, że jest jedną z polskich nadziei na medal w judo w Igrzyskach w Paryżu.