POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Glasgow: trzy Polki na starcie

Trzy Polki powalczy w sobotę 15 października w zawodach European Open w Glasgow. Na liście zgłoszeń jest m.in. Karolina Pieńkowska (-52kg), złota medalistka niedawnego Grand Prix w Zagrzebiu.

Zawodniczka AZS Uniwersytet Warszawski została rozstawiona z nr 1,
- To z pewnością większa presja - powiedziała zawodniczka, która ma w dorobku m.in. drużynowe Mistrzostwo Europy i Wicemistrzostwo Świata.

Karolina Pieńkowska należy do faworytek szkockiego turnieju. Z dwójką powalczy Brytyjka Kelly Edwards, z trójką Brazylijka Jessica Pereira, a czwórką Francuzka Julia Rosso. Zgłoszona jest też bardzo silna inna zawodniczka z Francji Amandine Buchard. W tej wadze -52kg wystąpi też Żaneta Rerutko.
- Moje założenie to walczyć jak najlepiej, ale też wrócić bez kontuzji. Dopiero po losowaniu sprawdzę z kim przyjdzie mi się mierzyć w tych zawodach - dodała Karolina Pieńkowska.

W kobiecej reprezentacji Polski jest również Sandra Lickun (-70kg) brązowa medalistka EO z Tallinna. Jedynym polskim zawodnikiem startującym w Glasgow miał być Damian Stępień (-81kg), niestety doznał kontuzji na treningu.

- Naderwałem więzadło poboczne i nie wystąpię w Szkocji - powiedział zawodnik pochodzący z Daleszyc koło Kielce, a na stałe trenujący w Warszawie.