POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Glasgow: Sandra Lickun przegrała walkę o brąz

Nie udało się Sandrze Lickun (-70kg) powtórzyć sukcesu z Tallinna, gdzie zdobyła brązowy medal w turnieju European Open. Dziś w Glasgow w zawodach tej samej rangi przegrała walkę o brąz z Nadią Merli z Brazylii.

Judoczka AZS Uniwersytet Warszawski miała bardzo trudną rywalkę, wracającą po rocznej przerwie do międzynarodowej rywalizacji Nadię Merli, w przeszłości triumfatorkę Grand Slamu w Rio de Janeiro i Grand Prix w Ałmatach. W pojedynku o brąz Polka przegrała 1 karą.

Wcześniej Sandra Lickun, która wcześniej startowała w barwach KS Judo Gwardia Koszalin, przegrała z późniejszą złotą medalistką Katiejemimą Yeatsbrown z Wielkiej Brytanii i w repesażu wygrała z Kanadyjką Alix Renaud-Roy. Polka zajęła 5 miejsce w Szkocji.

Rozstawiona z nr 1 w wadze -52kg Karolina Pieńkowska przegrana przez ippon z Chelsie Giles (Wlk. Brytania), a walcząca w tej samej wadze Żaneta Rerutko została pokonana przez Brazylijkę Jessicę Pereirę.

W kategorii -48kg rywalizowała srebrna medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorek Olivia Piechota. Judoczka reprezentująca Wielką Brytanię, a w krajowych turniejach Akademię Judo Poznań, przegrała dziś przez yuko z Francuzką Sephorą Corcher i odpadła w eliminacjach.

LISTY WALK