POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Czerwiec 2016

Powołanie na akcję szkoleniową - Cetniewo 11-28.07.2016r.

Polski Związek Judo powołuje n/w zawodniczki i zawodników na akcję szkoleniową, która odbędzie się w dniach 11-28.07.2016 r. w COS OPO Cetniewo.
W trakcie zgrupowania wyjazd na camp Gdynia w dniach 18-20.07.2016 r.

Lista powołań - seniorki
Lista powołań - seniorzy

ME Kadetów: Biało-Czerwoni znają rywali

Z udziałem 422 judoków - 239 zawodników i 183 zawodników z 41 krajów - rozpoczną się jutro w fińskim Vantaa Mistrzostwa Europy Kadetów. W czwartek polscy reprezentanci poznali swoich rywali.

Pierwszego dnia zawodów indywidualnych wystąpi dwoje Biało-Czerwonych z GKS Czarni Bytom - Natalia Kropska (-52kg) i Kacper Kaczor (-66kg). Oboje zaczną turniej od 1/16 finału, a ich rywalami będą Francuzka Lalou Lebrun i Azer Murad Fatiyev.

ME Kadetów: z nadziejami na medale do Finlandii

W środowy wieczór do fińskiego miasta Vantaa koło Helsinek odleciała reprezentacja Polski kadetów, która w dniach 1-3 lipca uczestniczyć będzie w Mistrzostwach Europy.

Maciej Zacheja - pozostał niedosyt po walce repesażowej

- Turniej Grand Prix to dla mnie zupełna nowość, cieszę się z 7 miejsca, choć jest pewien niedosyt po walce repasażowej - powiedział Maciej Zacheja (-66kg), który bardzo dobrze spisał się w debiucie w zawodach GP.

W Budapeszcie judoka Gwardii Warszawa wygrał z Australijczykiem Nathanem Katzem i Portugalczykiem Andre Soaresem, a następnie przegrał z Francuzem Alexandre Mariacem i Izraelczykiem Baruchem Shmailovem.

Oświadczenie Zarządu Polskiego Związku Judo

Zarząd Polskiego Związku Judo uprzejmie prosi o zapoznanie się z treścią pisma zamieszczonego poniżej

Karolina Pieńkowska: miałam wyjść i zdobyć brąz

- Taktyka na walkę o brąz była prosta - miałam wyjść na matę i wywalczyć ten medal - powiedziała Karolina Pieńkowska (-52kg), która po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Grand Prix. Turniej odbył się w Budapeszcie.

Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce judoczka AZS Uniwersytet Warszawski spotkała się w walce o brąz z Mistrzynią Europy Juniorek Francuzką Astride Gneto. Polka rzuciła ją na niskie tai-otoshi z pierwszego uchwytu ocenione na yuko. Nerwowo zrobiło się, gdy na 40 sek przed końcem Karolina dostała 3 shido.

GP w Budapeszcie: trudne walki polskich debiutantów

Czworo polskich debiutantów walczyło w niedzielę w 2 dniu w Grand Prix w Budapeszcie. Mimo ambitnej postawy nikomu nie udało się awansować do ćwierćfinału.

Jedną walkę wygrał Mariusz Krueger (-100kg), który dwa razy na yuko rzucał Szweda Emila Matssona. W pojedynku o ćwierćfinał Polak przegrał z późniejszym srebrnym medalistą turnieju Uzbekiem Soyibem Kurbonovem.

Powołania na akcje szkoleniowe w okresie wakacji

Polski Związek Judo organizuje w okresie wakacji następujące akcje szkoleniowe:

INFORMACJA

COS OPO Cetniewo 21-28.07.2016 r. zgrupowanie KN juniorek i juniorów

Lista powołań - juniorki
Lista powołań - juniorzy

GP w Budapeszcie: brązowy medal Karoliny Pieńkowskiej

Pierwszy raz w karierze Karolina Pieńkowska (-52kg) stanęła na podium zawodów Grand Prix. Dziś w Budapeszcie wywalczyła brązowy medal w hali noszącej imię słynnego boksera Laszlo Pappa.

Do tej pory judoczka AZS Uniwersytet Warszawski zajmowała 7 pozycję w kilku turniejach Grand Prix, m.in. w tym roku w Tbilisi i w poprzednim w Budapeszcie, była też 5 w Grand Slamie w Abu Zabi. Wreszcie zrealizowała swój cel i wywalczyła krążek.

GP w Budapeszcie: Gruzini na drodze Polaków

Dwaj 19-letni Gruzini będą rywalami polskich judoków z kategorii -81kg w eliminacjach Grand Prix w Budapeszcie (25-26 czerwca). W 1/16 finału Radosław Koszczyński spotka się z Giorgi Kurdianim, a Damian Stępień z Mistrzem Europy Juniorów Tamazi Kirakozashvilim.

Strony