GP w Budapeszcie: trudne walki polskich debiutantów

Czworo polskich debiutantów walczyło w niedzielę w 2 dniu w Grand Prix w Budapeszcie. Mimo ambitnej postawy nikomu nie udało się awansować do ćwierćfinału.

Jedną walkę wygrał Mariusz Krueger (-100kg), który dwa razy na yuko rzucał Szweda Emila Matssona. W pojedynku o ćwierćfinał Polak przegrał z późniejszym srebrnym medalistą turnieju Uzbekiem Soyibem Kurbonovem.

Wicemistrzyni Europy Juniorek Anna Załęczna (+78kg) w 1 rundzie trafiła na Niemkę Caroline Weiss, która okazała się jedną z bohaterek zawodów w węgierskiej stolicy. Niemka, która wcześniej wygrywała z Katarzyną Furmanek i Joanną Jaworską, pokonała też Annę Załęczną, a później zwyciężała też kolejne rywalki, w tym słynne Chinki Yu Song i Ma Sisi i ostatecznie zdobyła złoty medal.

W wadze -81kg startowało dwóch Polaków. W ostatniej chwili wycofał się Gruzin Giorgi Kurdiani, dlatego Radosław Koszczyński miał wolny los. Następnie przegrał z Serbem Nemanją Majdovem. Z kolei Damian Stępień musiał uznać wyższość innego gruzińskiego zawodnika, medalisty mistrzostw świata i Europy juniorów Tamazi Kirakozashviliego.

Wydarzeniem zawodów GP w Budapeszcie był brązowy medal zdobyty przez Karolinę Pieńkowską w wadze -52kg. To jej pierwszy krążek w turnieju tej rangi i nagroda pieniężna w wys. 1 tys.dolarów.