Czerwiec 2018

ME Kadetów: Polacy poznali swych rywali w Sarajewie

255 zawodników i 202 zawodniczki z 42 krajów, w tym 9-osobowa reprezentacja Biało-Czerwonych, w dniach 28 czerwca – 1 lipca walczyć będzie w Mistrzostwach Europy Kadetów w Sarajewie. Dziś Polacy poznali swych rywali.

Rozstawieni są Wojciech Kordyalik (+90kg) i Kinga Wolszczak (+70kg), czyli ta dwójka naszych reprezentantów, którzy w tym sezonie regularnie stawali na podium Pucharu Europy. Oboje mają wolny los, a rywalizację zaczną od 1/8 finału turnieju w stolicy Bośni i Hercegowiny.

ME Kadetów: Wojciech Kordyalik – stawiam sobie za cel złoty medal

- Lecę do Sarajewa po złoto niezależnie od tego, jak ciężkie mają to być zawody – mówi Wojciech Kordyalik (+90kg) przed Mistrzostwami Europy Kadetów, które w czwartek rozpoczną się w Sarajewie.

W tym sezonie zawodnik WKS Śląsk Wrocław 3-krotnie stawał na podium Pucharów Europy. Zdobył srebrny medal w Berlinie, a brązowe wywalczył w Zagrzebiu i Teplicach. Do tego roku temu był 2 w zawodach EYOF na Węgrzech.

Łukasz Golus – mam ogromny żal do siebie po finale na Słowenii

- Z całego występu w turnieju jestem zadowolony, jednak mam ogromny żal do siebie po przegranym finale, w którym oceniono mój rzut na ippon, a potem to odwołano. Po zmianie werdyktu na moją niekorzyść obrałem zła taktykę, która sprawiła, że Francuz wykorzystał mój błąd - mówi Łukasz Golus (-66kg), srebrny medalista Pucharu Europy w Celje-Podcetrtek na Słowenii.

Puchar Europy seniorów: Łukasz Golus srebrnym medalistą na Słowenii

Kolejny sukces Łukasza Golusa (-66kg) z GKS Czarni Bytom, który zdobył dziś srebrny medal w Pucharze Europy w słoweńskiej miejscowości Celje-Podcetrtek.

We wrześniu ubiegłego roku podopieczny trenera Przemysława Matyjaszka wygrał 4 walki i wywalczył złoto podczas PE w Bratysławie na Słowacji. W Celje też pokonał 4 rywali – w kolejności byli to Ukrainiec Anatolii Martyshchenko, Francuz Benjamin Beauzor, w ćwierćfinale Rosjanin Mirzoiusuf Gafurov i w półfinale Włoch Matteo Piras.

Puchar Europy: Polacy w weekend powalczą w Celje-Podcetrtek

Siedmioro naszych reprezentantów powalczy w dniach 23-24 czerwca w Pucharze Europy w słoweńskiej miejscowości Celje-Podcetrtek. Rok temu w tym turnieju brąz zdobyła Anna Załęczna (+78kg).

Do zawodów zgłoszeni są -63kg Marta Wykupil, -60kg Dominik Grzywacz, -66kg Łukasz Golus, -66kg Adrian Wala, -73kg Jacek Brysz, -73kg Paweł Wawrzyczek, -100kg Dominik Majowski.

ME Kadetów w Sarajewie: dziewięcioro Biało-Czerwonych w składzie

Dziewięcioro reprezentantów Polski wystąpi w Mistrzostwach Europy Kadetów, które w dniach 28 czerwca – 1 lipca odbędą się w Sarajewie. W stolicy Bośni Hercegowiny przez 3 dni rozgrywane będą zawody indywidualne, a ostatniego dnia zaplanowana jest rywalizacja drużyn mieszanych tzw. mikstów.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych: wyróżnienia dla Jarosława Poździka i Agnieszki Bergier-Karkosz

Jarosław Poździk (Wojsko Polskie) i Agnieszka Bergier-Karkosz (KWP Katowice) zostali wybrani najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w judo, które odbyły się w podwarszawskim Legionowie.

Organizatorem turnieju już po raz 8 było Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Centrum Szkolenia Policji. W hali widowiskowo-sportowej CSP rozegrano także mistrzostwa Legionowa.