POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wrzesień 2018

XX WARSAW JUDO OPEN– międzynarodowy Puchar Polski

Już w najbliższy weekend na warszawskim Torwarze odbędzie się „XX Warsaw Judo Open”. W stolicy Polski będę rywalizować ze sobą zawodnicy w wieku 13-20 lat.

29-30 września 2018 roku na Hali widowiskowo sportowej Torwar I odbędzie się „XX Warsaw Judo Open”, będący największym w Polsce i jednym z największych w Europie turniejów judo, zaliczanym do elitarnej grupy European TOP Judo Tournaments.

Prezes PZ Judo Jacek Zawadka podsumowuje MŚ w Baku

17 wygranych i 17 porażek to bilans walk naszych reprezentantów w Mistrzostwach Świata w Baku. Najlepiej powalczył Damian Szwarnowiecki (-81kg), który odniósł 4 zwycięstwa i zajął 5 miejsce. - Widać postępy i światełko w tunelu, ale to dotyczy tylko judoków, którzy zaufali trenerowi kadry Mirosławowi Błachnio - mówi Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo. 

Trening z Mistrzem Olimpijskim i trenerem Kadry Narodowej Japonii Kosei Inoue!

Polski Związek Judo z przyjemnością zaprasza na trening z Mistrzem.

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów swoją obecnością zaszczyci nas Złoty Medalista Igrzysk Olimpijskich, trzykrotny złoty medalista Mistrzostw Świata, aktualnie Trener Kadry Narodowej Japonii - Kōsei Inoue. W dniu siódmego października ten wybitny judoka zaprezentuje nam swe koronne techniki - uchi-mata i ouchi-gari.

MŚ w Baku: Damian Szwarnowiecki – chciałem dominować w każdej walce

- W każdej walce chciałem dominować, a nie czekać na to, co zrobi rywal – mówi Damian Szwarnowiecki (-81kg), który po bardzo dobrym występie zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Świata w Baku. Od wielu lat żaden nasz judoka nie był tak wysoko w MŚ.

 

Zawodnik Gwardii Wrocław w niewiele ponad 2 minuty wygrał dwie pierwsze walki eliminacyjne. O ćwierćfinał rywalizował z Estończykiem Kristjanem Toniste i ten pojedynek zakończył się zwycięstwem Polaka na początku dogrywki.

 

MŚ w Baku: Damian Szwarnowiecki lepszy od Mistrza Olimpijskiego, ale bez medalu

Po wielu latach przerwy polski judoka znów walczył o medal Mistrzostw Świata. Podczas turnieju w Baku Damian Szwarnowiecki (-81kg) pokonał łącznie 4 rywali, w tym mistrza olimpijskiego z Rio Khasana Khalmurzaeva. Ostatecznie zajął 5 miejsce.

To był świetny występ Damiana Szwarnowieckiego. Polak zajmujący 48 miejsce na świecie sprawił miłą niespodziankę kibicom i doszedł do walki o medal. Niestety przegrał ten pojedynek z reprezentującym Turcję Vedatem Albayrakiem, wcześniej walczącym dla Gruzji i Grecji.

MŚ w Baku: Beata Pacut zadowolona z przygotowań

Kontuzja wyeliminowała Beatę Pacut (-78kg) ze startu w kwietniowych Mistrzostwach Europy. Na szczęście przygotowania zawodniczki GKS Czarni Bytom do Mistrzostw Świata przebiegają bez żadnych problemów.

 

- Jestem zadowolona z przygotowań do Mistrzostw Świata, mówi 22-letnia Beata Pacut, medalistka MŚ i ME Juniorów oraz Młodzieżowych ME
 

MŚ w Baku: Agata Ozdoba-Błach – sukcesem byłby kolejny medal

Chcę się dobrze pobić. Powtórzenie wyniku z Budapesztu byłoby kolejnym sukcesem – mówi Agata Ozdoba-Błach (-63kg), która rok temu zdobyła brąz Mistrzostw Świata, a za kilka dni w Baku ponownie będzie walczyć w MŚ.

 

- Ostatnie miesiące były bardzo pracowite, stoczyłam wiele walk począwszy od campu w chorwackim Porecu, poprzez zgrupowanie w Japonii, kolejny camp w słoweńskiej Izoli, a kończąc na Papendal w Holandii – powiedziała Agata Ozdoba-Błach, najbardziej utytułowana obecnie polska judoczka, brązowa medalistka MŚ 2017 i ME 2014.

 

ME Juniorów: pracowita Angelika Szymańska była blisko złotego medalu

Angelika Szymańska (-63kg) jest wzorem pracowitości, a efektem codziennych wysiłków włocławianki i jej trenerów - srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorek. – Cieszę się z tego sukcesu, choć była wielka szansa na złoto – mówi 18-letnia judoczka.

 

MŚ w Baku: Polacy poznali rywali w eliminacjach

W środowe popołudnie nasi judocy poznali swych rywali w rozpoczynających się jutro Mistrzostwach Świata w Baku. Od 1/16 finału walkę na tatami w Azerbejdżanie rozpoczną Agata Perenc -52kg, Paula Kułaga -78kg i Maciej Sarnacki +100kg.

W pojedynkach o awans do najlepszej 16 Agata Perenc spotka się z Turczynką Irem Korkmaz lub Białorusinką Kseniyą Danilovich, Paula Kułaga z Australijką Melanie Wallis, a rywalem Macieja Sarnackiego będzie Austriak Daniel Allerstrofer lub Ukrainiec Oleksandr Gordiienko.

Strony