POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczeń 2019

Daria Pogorzelec o celach na nowy sezon - życiówki w MŚ i ME

Poprawienie „życiówek”, czyli wywalczenie medali w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy są celami wielokrotnej reprezentantki Polski Darii Pogorzelec (-70kg) w 2019 roku.

- Cele na nowy sezon są ambitne, ale zdecydowanie w moim w zasięgu i do zrealizowania w najbliższych miesiącach – mówi 28-letnia zawodniczka SGKS Wybrzeże Gdańsk, która medale MŚ i ME już zdobywała, ale w turniejach drużynowych.

Puchar Polski w Sobótce: na starcie medalistki Mistrzostw Świata i Europy

Drużynowe Mistrzynie Europy z 2016 roku i Wicemistrzynie Świata z 2015 roku wystąpią w zawodach Pucharu Polski Seniorów, które w najbliższą sobotę 2 lutego odbędą się w Sobótce koło Wrocławia.

Na liście startowej jest 140 zawodników i zawodniczek w 14 kategoriach wagowych. Wystąpią m.in. finalistki największych imprez w rywalizacji drużynowej np. Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, Anna Borowska, Arleta Podolak, Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec i Anna Załęczna.

Powołanie na European Judo Open Women (Praga, Czechy) w terminie 01-04.03.2019 r.

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do 31 stycznia do godz. 12:00 na adresy e-mail: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl.

Koszty udziału w zawodach na koszt własny:
Cena za osobę w pokoju 1 os. 120-130 euro (nocleg ze śniadaniem)
Cena za osobę w pokoju 2 os. 100-110 euro (nocleg ze śniadaniem)
Cena za osobę w pokoju 3 os. 90-100 euro (nocleg ze śniadaniem)

Opłata startowa: 20 euro

Grand Prix w Tel Avivie: obiecujący początek Julii Kowalczyk

Po raz 2 w karierze Julia Kowalczyk (-57kg) zajęła punktowane miejsce w seniorskim turnieju Grand Prix. Po 7 pozycji w Taszkiencie, dziś uplasowała się na tej samej lokacie w Tel Avivie i zdobyła 182 punkty do rankingu olimpijskiego.
 
Młodzieżowa Mistrzyni Europy sprzed niespełna trzech miesięcy, zaczęła turniej w Izraelu od zwycięstwa z Włoszką Federicą Luciano. Walka trwała 1.13 min.
 

Grand Prix w Tel Avivie: Julia Kowalczyk wylosowała Włoszkę Luciano

Złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy Julia Kowalczyk (-57kg) wylosowała Włoszkę Federicę Luciano w pierwszej rundzie turnieju Grand Prix w Tel Avivie.

21-letnia Julia Kowalczyk w rankingu światowym jest 42, a Federica Luciano, która kilka dni temu skończyła 20 lat, zajmuje 146 pozycję. W listopadzie była 2 w Africa Open w senegalskim Dakarze. Trzy lata temu była w finale Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej, w którym przegrała z Chorwatką Ivą Oberan.

Kadry Narodowe PZ Judo 2019 (styczeń-czerwiec)

Wszelkie pytania, korekty oraz opinie prosimy kierować na szkolenie@pzjudo.pl

3, 2, 1... start! - Puchar Polski Seniorów

Już w następnym tygodniu odbędą się pierwsze zawody z kalendarza Polskiego Związku Judo.

Puchar Polski Seniorek i Seniorów zostanie rozegrany drugiego lutego w Sobótce.

Trener Kadry Narodowej Mirosław Błachnio zapowiedział udział większości kadrowiczów, dla których start w Pucharze ma być kolejnym krokiem w przygotowaniach do rywalizacji w zawodach międzynarodowych. Z Sobótki reprezentanci naszego kraju wyruszą do Herstal (EJU Training Camp w Belgii) a później do Paryża (International Training Camp we Francji).

Młodzieżowa Mistrzyni Europy Julia Kowalczyk wystąpi w Izraelu

Już w najbliższy czwartek 24 stycznia do międzynarodowej rywalizacji w sezonie 2019 przystąpi złota medalistka listopadowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy Julia Kowalczyk (-57kg). Wystąpi w Grand Prix w izraelskim Tel Avivie.
 
Oprócz zawodniczki KS Polonii Rybnik, na liście zgłoszeń jest jeszcze 4 naszych judoków, w tym Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik), brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów z 2016 roku.
 

Strony