POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marzec 2019

Grand Prix w Tbilisi – czworo Polaków wśród rozstawionych

Czworo Polaków - Maciej Sarnacki (+100kg), Anna Borowska (-57kg), Agata Ozdoba-Błach (-63kg) i Beata Pacut (-78kg) – zostało rozstawionych w turnieju Grand Prix w Tbilisi. Dziś w gruzińskiej stolicy przeprowadzono losowanie 3-dniowych zawodów (29-31 marca).

Opłaty za licencje na rok 2019 od kwietnia

Uwaga!
Przypominamy, że od kwietnia zmieniają się stawki opłat za licencje:

Klubowa 750 zł
Trenerska 150 zł
Sędziowska 150 zł

Szczegółowe informacje na temat licencji umieszczone zostały pod poniższym linkiem:
Licencje 2019

Powołanie na Baku Grand Slam (Azerbejdżan) w terminie 08-13.05.2019, Seniorki i Seniorzy

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do 3 kwietnia do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl.

Grand Prix w Tbilisi: debiut Julii Świątkiewicz i powrót Beaty Pacut

Świetnie spisująca się w tym sezonie juniorka Julia Świątkiewicz (+78kg) zadebiutuje w zawodach Grand Prix – wystąpi w Tbilisi (29-31 marca). Po dłuższej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi w reprezentacji wystąpi Beata Pacut (-78kg).

Po zgrupowaniu kadry narodowej w Spale, kilkunastoosobowa reprezentacja Biało-Czerwonych – trenowana przez głównego szkoleniowca Mirosława Błachnio – wyjeżdża do stolicy Gruzji na silnie obsadzony turniej GP. Zgłoszonych jest 400 zawodników i zawodniczek z 52 krajów.

Julia Świątkiewicz – ostatnie tygodnie były niesamowite

Złote medale Pucharu Europy Juniorek i Mistrzostw Polski Juniorek oraz półfinał European Open Seniorek… - Ostatnie tygodnie były niesamowite – mówi Julia Świątkiewicz z klubu Lemur Warszawa, która 31 marca zadebiutuje w Grand Prix.

Tomasz Piasecki z licencją sędziowską EJU w Judo Kata

Tomasz Piasecki został pierwszym polskim sędzią z licencją EJU w Judo Kata - poinformował przewodniczący komisji DAN Sławomir Smater.
- Tomasz Piasecki zdał egzamin na sędziego EJU w Judo Kata i jest naszym pierwszym sędzią miedzynarodowym. Egzamin odbył się podczas zawodów Pucharu Europy we włoskim Pordenone - mówił trener polskiej reprezentacji.
 

Junior European Judo Cup Lignano

Trzy medale Urszuli Hofman w Ameryce Południowej

Trzy medale – 1 złoty i 2 srebrne – wywalczyła była Mistrzyni Polski Urszula Hofman (-70kg) w rozgrywanych w Ameryce Południowej turniejach cyklu Pan-American Open, czyli Pucharach Świata. Reprezentantka Biało-Czerwonych awansowała w rankingach – światowym i olimpijskim.

Strony