POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Maj 2019

Grand Prix w Chinach: Polacy poznali rywali w Hohhot

Przygotowujący się Igrzysk Europy w Mińsku Karolina Pieńkowska -52kg i Patryk Wawrzyczek -66kg oraz złota medalistka tegorocznego Pucharu Juniorek w Coimbrze Julia Świątkiewicz +78kg wystartują w Grand Prix w chińskim Hohhot. Dziś nasi zawodnicy poznali rywali w zawodach zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich Tokyo 2020.

European Games: Polacy trenują z zagranicznymi rywalami na Białorusi

W Olimpijskim Kompleksie Sportowym w białoruskiej miejscowości Stayki przygotowują się nasi reprezentanci do czerwcowych Igrzysk Europy. Na zgrupowaniu przebywa 13 judoków z kadry prowadzonej przez trenera Mirosława Błachnio.

Katarzyna Sobierajska po 3 finale Pucharu Europy - jeszcze dużo pracy przede mną

W tym sezonie Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa) aż 3-krotnie docierała do finału zawodów Pucharu Europy Kadetek w kategorii wagowej -70kg. Po 2 złotych medalach, w finale w Bielsku-Białej przegrała z broniącą tytułu Japonką Moka Kuwagata.

Spotkanie z autorem serii Wybieram swój sport

Wybieracie się na Targi Książki?
Chcielibyście poczytać i posłuchać o sporcie?
Wybierzcie się 25 maja, w sobotę, na spotkanie z Łukaszem Olkowiczem, autorem nagrodzonej serii „Wybieram swój sport”.
Z autorem, dziennikarzem Przeglądu Sportowego, porozmawiamy o tym czy warto uprawiać sport? A jeśli tak, to po co? Czy koniecznie po to, żeby zostać mistrzem? A czy warto o sporcie czytać? Co może przynieść nam lektura o dyscyplinach sportowych? Podczas spotkania w sportowym duchu przewidziany jest także konkurs i nagrody dla zwycięzców.

Kinga Wolszczak - wreszcie udało mi się wygrać z Leą Fontaine

Znakomicie w pierwszym sezonie wśród juniorek spisuje się 17-letnia Kinga Wolszczak (+70kg). Po srebrnym medal we Włoszech i brązowym w Grecji, judoczka WKS Śląsk Wrocław zdobyła złoto Pucharu Europy w Hiszpanii. Po raz pierwszy w karierze pokonała Francuzkę Leę Fontaine.

Powołanie na Montreal Grand Prix (Kanada) w terminie 02-07.07.2019 r. KN Seniorek i Seniorów

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do 24 maja do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl.

Strony