Maj 2019

Ostatnie zgrupowanie Polaków przed Igrzyskami Europy – Mistrzostwami Europy

W niepełnym składzie przygotowywać się będzie w COS OPO w Zakopanem reprezentacja Polski do rozpoczynających się za 3 tygodnie Igrzysk Europejskich – Mistrzostw Europy w Mińsku na Białorusi.

- Z 16-osobowej kadry, która zdobyła kwalifikację na European Games, na obozie zabraknie Michała Bartusika (-73kg), który poinformował w rozmowie telefonicznej, że nie zdoła wyleczyć kontuzji i nie wystąpi w Mińsku. Tym samym zabraknie go na zgrupowaniu, które potrwa do 16 czerwca – mówi trener główny reprezentacji Mirosław Błachnio.

II Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych podczas „Go Active Show”

60 zawodników i zawodniczek z 8 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych i ok. 10 klubów wzięło udział podczas targów „Go Active Show” w II Ogólnopolskim Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych. Medalistom Światowych Letnich Igrzysk nagrody wręczył Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo.

Treningi z Kadrą Narodową w Zakopanem

Serdecznie zapraszamy zawodników klubowych na wspólne treningi (randori) z kadrą narodową seniorek i seniorów oraz młodzieży kobiet i mężczyzn podczas zgrupowania szkoleniowego w COS Zakopane.

PE Kadetów w Coimbrze: Filip Grela przypomniał się brązowym medalem

Jedyny Polak startujący w Pucharze Europy Kadetów w portugalskiej Coimbrze Filip Grela (-55kg) wygrał 5 z 6 pojedynków i zdobył brązowy medal. Judoak GKS Czarni Bytom powtórzył ubiegłoroczny sukces z Węgier.

Filip Grela wygrał na początku dogrywki z Pedro Telesem (Portugalia), a w 1/8 finału pokonał w 44 sek Sergio Martina Quintanillę (Hiszpania). W ćwierćfinale Polak dostał 3 kary shido i przegrał wskutek dyskwalifikacji z Talha Buyukesarem (Turcja), który całe zawody zakończył na 5 miejscu.

Puchar Polski Seniorów w Pile: sukces Patryka Walczyka w wadze -73kg

Po zwycięstwie przed 3 tygodniami w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kątach Wrocławskich, dzisiaj Patryk Walczyk (GKS Czarni Bytom) wygrał zawody Pucharu Polski Seniorów w Pile w wadze 73kg.

W sobotnim turnieju Patryk Walczyk, były Mistrz Polski Kadetów i Juniorów, wygrał 4 walki, w tym w półfinale z Ksawerym Morką (UKJ Ryś Warszawa) i w finale z Mateuszem Garbaczem (UMKS Żak Kielce).

Grand Prix w Chinach: Polacy poznali rywali w Hohhot

Przygotowujący się Igrzysk Europy w Mińsku Karolina Pieńkowska -52kg i Patryk Wawrzyczek -66kg oraz złota medalistka tegorocznego Pucharu Juniorek w Coimbrze Julia Świątkiewicz +78kg wystartują w Grand Prix w chińskim Hohhot. Dziś nasi zawodnicy poznali rywali w zawodach zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich Tokyo 2020.

European Games: Polacy trenują z zagranicznymi rywalami na Białorusi

W Olimpijskim Kompleksie Sportowym w białoruskiej miejscowości Stayki przygotowują się nasi reprezentanci do czerwcowych Igrzysk Europy. Na zgrupowaniu przebywa 13 judoków z kadry prowadzonej przez trenera Mirosława Błachnio.