Listopad 2019

Medalistka ME Kadetek Katarzyna Sobierajska już wygrywa wśród juniorek

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Katarzyna Sobierajska (-70kg) niedawno oficjalnie zakończyła starty w kadetkach, a już zaczęła startować w juniorkach. W Oleśnicy była najlepsza w Pucharze Polski Juniorek w międzynarodowej obsadzie.

Qingdao Masters 2019: wysokie premie punktowe i finansowe

Po 1800 punktów i 9 tysięcy dolarów, do podziału z trenerem, otrzymają zwycięzcy turnieju Qingdao Masters 2019, które rozpoczną się w czwartek 12 grudnia i potrwają przez 3 dni. Do Chin wyjedzie 7-osobowa reprezentacja Polski.

Prawo startu miały judoczki i judocy z pozycji od 1 do 36 na liście światowej w 14 kategoriach, czyli łącznie 504 sportowców. Na liście zgłoszeń jest 446 zawodniczek i zawodników z 70 krajów, w tym Biało-Czerwoni.

Grand Slam w Osace: Arleta Podolak - medal na wyciągnięcie... dźwigni

- Medal miałam na wyciągnięcie ręki, a raczej dźwigni. Ręka Sumiyi Dorjsuren była jednak jak z gumy i nie odklepała - mówiła Arleta Podolak (-57kg), która po 3 wygranych walkach zajęła 7 miejsce w Osace w ostatnim w tym roku turnieju Grand Slam.

Siódme miejsce Arlety Podolak w Grand Slamie w Osace

Była Mistrzyni Świata Juniorek Arleta Podolak (-57kg) osiągnęła swój drugi wynik w karierze w zawodach rangi Grand Slam. Dziś w japońskiej Osace wygrała 3 walki i ostatecznie zajęła wysokie 7 miejsce w turnieju zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich.

Powołanie na Qingdao Masters (Chiny) w terminie 12-14.12.2019 r.

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do 23 listopada do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl.

Trener Paweł Zagrodnik - czujemy satysfakcję, widać efekty pracy

- Rok temu w Gyor zdobyliśmy 2 brązowe medale, a w tej edycji 6, w tym po jednym złotym i srebrnym. Czujemy satysfakcję, widać efekty naszej pracy w reprezentacji i poszczególnych klubach – mówi Paweł Zagrodnik prowadzący z Kotaro Sasaki kadrę narodową kadetów. Biało-Czerwoni zakończyli rok bardzo udanym występem w Pucharze Europy na Węgrzech.

Złoty medal wywalczył 15-letni Ksawery Ignasiak (55kg), srebrny Jakub Sordyl (+90kg), a brązowe Aleksandra Szulc (-48kg), Agata Pontek (-63kg), Katarzyna Sobierajska (-70kg) i Bartłomiej Morman (+90kg).

Ksawery Ignasiak – po raz drugi z rzędu najlepszy w Pucharze Europy w Gyor

Po ubiegłorocznym zwycięstwie w Pucharze Europy młodzików w Gyor, Ksawery Ignasiak z UKS Conrad Gdańsk zwyciężył w tej samym węgierskim mieście w zawodach tej rangi, ale kadetów. W kategorii -55kg startowało 47 zawodników.

- Oczywiście, że turniej juniorów młodszych czyli kadetów był trudniejszy. Wyższy jest poziom sportowy poszczególnych zawodników i wszyscy są coraz bardziej doświadczeni – mówi były Mistrz Polski Młodzików, którego trenerami klubowymi są Łukasz Kuczyński i Ireneusz Kotlik, a w reprezentacji pracuje z Kotaro Sasakim i Pawłem Zagrodnikiem.

Sześć medali Polaków w Pucharze Europy Kadetów

Po wczorajszym złotym medalu Ksawerego Ignasiaka (-55kg) i brązie Aleksandry Szulc (-48kg) w Pucharze Europy Kadetów w Gyor, w niedzielę srebro wywalczył Jakub Sordyl (+90kg), a brązowymi krążkami do Polski wrócą Bartłomiej Morman (+90kg), Agata Pontek (-63kg) i Katarzyna Sobierajska (-70kg).