POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczeń 2020

Aleksandra Kaleta – postaram się zająć jak najwyższe miejsca w European Open

Trzy turnieje European Open (Puchar Świata), dwa zagraniczne campy i zgrupowanie w Spale – to najbliższe plany Aleksandry Kalety (-52kg). - postaram się zająć jak najwyższe miejsca w turniejach międzynarodowych – mówi brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w 2019 roku.

Już w ten weekend 21-letnia Aleksandra Kaleta (Judo Wolbrom) wystąpi w zawodach EO w portugalskim Odivelas. W połowie lutego startować będzie w Bratysławie, zaś ostatniego dnia lutego powalczy w turnieju tej samej rangi w Arenie Ursynów w Warszawie.

Dominik Majowski – celuję w medal Mistrzostw Europy w Pradze

- Dobre wyniki w zawodach European Open mogą pomóc mi w zakwalifikowaniu się do reprezentacji na Mistrzostwa Europy. W Pradze celem będzie zdobycie medalu w wadze +100kg – mówi Dominik Majowski (GKS Czarni Bytom).

Jacek Zawadka – najwięcej imprez międzynarodowych w historii Związku

European Open Seniorów i Seniorek w Warszawie, Puchar Europy Kadetów w Bielsku-Białej i Puchar Europy Juniorów w Poznaniu oraz Mistrzostwa Świata Weteranów w Krakowie w judo oraz Mistrzostwa Europy w Józefowie i Mistrzostwa Świata w Krakowie w judo kata – niezwykle bogato wygląda kalendarz międzynarodowych imprez w 2020 roku, które zorganizuje Polski Związek Judo. – Nigdy w historii w jednym sezonie nie mieliśmy tak wielu prestiżowych zawodów – mówi prezes Związku Jacek Zawadka.

European Open: Polacy wystartują w Bułgarii i Portugalii

13 polskich judoków z zaplecza kadry olimpijskiej oraz z młodzieżowej reprezentacji wystąpi w najbliższy weekend (1-2 lutego) w zawodach European Open w bułgarskiej Sofii i portugalskim Odivelas.

W turnieju w Sofii wystąpi ok. 250 zawodników z 33 krajów, a naszą drużynę narodową reprezentować będą -73kg Adam Stodolski, -81kg Paweł Drzymał i Damian Stępień, -100kg Oleksii Lysenko, +100kg Dominik Majowski, oraz na własny koszt +100kg Kamil Grabowski.

Natalia Kropska – zaczynam wygrywać na moją nową technikę

Od zwycięstwa w Reykjavik Judo Open nowy sezon zaczęła utalentowana Natalia Kropska (-63kg). – Cieszę się, że zaczynam wygrywać na moją nową technikę – „Koreankę” – mówi judoczka GKS Czarni Bytom. Oprócz niej na Islandii złote medale zdobyli Aleksandra Kaleta (-57kg) i Paweł Drzymał (-81kg), a brązowy Agata Zacheja (-63kg).

19-letnia Natalia Kropska pokonała 4 rywalki, w tym w półfinale Agatę Zacheję i w finale Czeszkę Kristynę Polakovą.

Follonica - zawodnicy klubowi

Zawodnicy Klubowi, którzy zostali zgłoszeni do judobae na zawody w Follonica. Koszt własny.

Grand Prix w Tel Avivie: Piotr Kuczera brązowym medalistą!

Znakomicie zakończył się dla polskiej reprezentacji turniej Grand Prix w Tel Avivie. W ostatnim dniu brązowy medal zdobył Piotr Kuczera (-90kg), a Kacper Szczurowski (-100kg) pokonał m.in. słynnego Rosjanina Kiryla Denisowa i zajął ostatecznie 5 miejsce.

Strony