POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kwiecień 2020

Tomasz Adamiec - bardzo dobry pomysł z treningami w Centralnym Ośrodku Sportu

- Judocy są przyzwyczajeni do długich zgrupowań w ośrodkach, dlatego bardzo podoba mi się pomysł z treningami w odizolowanym Centralnym Ośrodku Sportu – mówi Tomasz Adamiec (UKS Judo Neko Warszawa), brązowy medalista Mistrzostw Europy w 2007 roku

Prezes PZJudo Jacek Zawadka - wyobrażam sobie zawodników walczących w specjalistycznych maskach

- Chcielibyśmy jak najszybszego powrotu judoków do treningów, zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa. Wyobrażam sobie nawet zawodników walczących w specjalistycznych maskach – mówi Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo.

Katarzyna Sobierajska – nie liczę na olimpijską kwalifikację w 2021 roku

Przełożenie Igrzysk na 2021 rok to szansa dla grupy utalentowanych polskich judoków. – Na pewno będę próbowała, ale nie liczę, że zakwalifikuję się do olimpijskiego turnieju w Tokio – mówi Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa).

18-letnia zawodniczka jest brązową medalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetek w Warszawie. W tym roku zaczęła starty juniorskie i seniorskie, a 1 marca podczas zawodów European Open (Puchar Świata) w Arenie Ursynów zajęła 7 miejsce.

Trener reprezentacji Mirosław Błachnio - jesteśmy przygotowani na treningi w COS-ie

- Wytypowaliśmy wąską grupę judoków i jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia treningów w odizolowanym Centralnym Ośrodku Sportu – mówi Mirosław Błachnio, trener naszej reprezentacji.

Od kilku tygodni z powodu pandemii koronawirusa wszyscy kadrowicze z różnych dyscyplin trenują indywidualnie w swych miejscach zamieszkania. Ministerstwo Sportu dało „zielone światło”, aby zacząć przygotowywać się do organizacji zgrupowań w COS-ach, oczywiście mając na uwadze przestrzeganie licznych zaleceń dot. walki z koronawirusem.

Paula Kułaga - trenuje razem z rodzicami, ale ich nie rzuca

Walcząca o kwalifikację olimpijską Paula Kułaga (UKS Copal Trzcianka), jak niemal wszyscy sportowcy w czasie pandemii koronawirusa, trenuje w swoim domu. Jak przyznała była brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetów, brakuje jej przede wszystkim sparingpartnerów, ale czasami pomocą służą... rodzice.

Przemysław Matyjaszek zaprasza do projektu ”Judo na 4 metrach kwadratowych”

Były Wicemistrz Europy w wadze -100kg Przemysław Matyjaszek zaprasza do projektu ”Judo na 4m2”. Na youtube trener prezentuje ćwiczenia, który można wykonać w swym miejscu zamieszkania - w czasie pandemii koronawirusa - właśnie na 4 metrach kwadratowych.

Na początku kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, znakomity zawodnik i trener Przemysław Matyjaszek rozpoczął realizację nowego projektu.

Polscy sędziowie przygotowują się do wznowienia sezonu

Zawodniczki i zawodnicy oraz ich trenerzy klubowi i reprezentacyjni przygotowują się do wznowienia sezonu. Na powrót do rywalizacji na tatami czekają też sędziowie, którzy biorą udział w szkoleniach internetowych.

Aleksander Beta - sportowy duch walki pozwoli nam przetrwać

Były Mistrz Polski Aleksander Beta uważa, że trudny dla sportowców czas - bez normalnych treningów i rywalizacji - pozwoli im przetrwać duch walki i właściwa motywacja. On swoje doświadczenie adeptom i pasjonatom judo przekazuje regularnie m.in. na internetowym kanale wideo.

Zmarł Śp. Jarosław Piątek

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że zmarł Śp. Jarosław Piątek. Były zawodnik GKS Wybrzeże Gdańsk (dwukrotny MP w grupie młodzieży) następnie działacz, przyjaciel Naszego Klubu.
Rodzinie zmarłego najszczersze wyrazy współczucia składa Zarząd Klubu, trenerzy, zawodnicy i rodzice.

Była Mistrzyni Europy Adriana Dadci-Smoliniec - trzeba odnaleźć się na nowo

Ze względu na pandemię koronawirusa Adriana Dadci-Smoliniec musiała zawiesić działalność swojego klubu UKS Ada Judo Fan, w którym ćwiczy ponad 200 osób. - Trzeba odnaleźć się na nowo, ale na brak zajęć na razie nie narzekam - mówi Mistrzyni Europy z 2002 roku i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku.

Strony