Kwiecień 2021

Majowy sprawdzian Biało-Czerwonych w Zagrzebiu

W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem trwa zgrupowanie kadry narodowej seniorów, młodzieżowców i juniorów. Ponad 30 polskich zawodniczek i zawodników z tych reprezentacji, a także judocy zgłoszeni przez kluby, wystąpi w dniach 1-2 maja w European Open w Zagrzebiu.

Niewiele ponad miesiąc pozostał do Mistrzostw Świata w Budapeszcie, a za niecałe 3 miesiące rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na swoje międzynarodowe imprezy mistrzowskie czekają również nasi młodsi reprezentanci.

Trener Marek Słyk: jest duża szansa na sukces olimpijski Beaty Pacut

- Beata Pacut po zwycięstwie w Mistrzostwach Europy jest naszą wielką nadzieją na Igrzyska w Tokio. Uważam, że ma dużą szansę na sukces olimpijski – mówi Marek Słyk, który wraz z grupą szkoleniowców Czarnych Bytom od wielu sezonów prowadzi karierę 25-letniej zawodniczki kategorii -78kg.

Nabory do SMS Warszawa, SMS Bytom, SMS Gdańsk

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z ofertą klas judo Szkół Mistrzostwa Sportowego. Wszystkie informacje i dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji znajdą Państwo na stronach szkół. Ewentualne pytania dotyczące rekrutacji prosimy kierować bezpośrednio do placówek.
SMS BYTOM:

ME w Lizbonie: trener Mirosław Błachnio - Beata Pacut przeszła przez turniej jak huragan

- Beata Pacut przeszła przez turniej jak huragan – mówi Mirosław Błachnio, selekcjoner reprezentacji o judoczce Czarnych Bytom, która została Mistrzynią Europy w wadze -78kg. W niedzielę w Lizbonie wygrała w finale w dogrywce z Holenderką Guusje Steenhuis.

Awans Mistrzyni Europy Beaty Pacut na 15 miejsce w rankingu olimpijskim

Po zdobyciu tytułu Mistrzyni Europy Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) awansowała z 18 na 15 miejsce w rankingu olimpijskim kategorii -78kg. Obecnie na lokatach gwarantujących udział w Igrzyskach w Tokio jest sześcioro naszych reprezentantów.

W wadze -78kg liderką jest Francuzka Madeleine Malonga, a za nią plasują się Japonka Shori Hamada i kolejna francuska zawodniczka Fanny Estelle Posvite, z którą Beata Pacut wygrała w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w Lizbonie.

Konsultacja projektu "Statutu PZ Judo 2021"

Szanowni Państwo !
Komisja Statutowa powołana uchwałą nr. 15 na Kongresie Sprawozdawczo Wyborczym dn. 18.12.2016 r. w składzie: Skubis Jacek, Grochowski Dariusz, Macioszczyk Krystyna, Wołowicz Jarosław, Falkiewicz Andrzej, realizując uchwały Kongresów PZ Judo (Sprawozdawczo Wyborczego 2016 r. i Sprawozdawczego 2017 r.) w załączeniu przedstawia do dalszej konsultacji kolejną wersję projektu „Statut PZ Judo 2021” (wersja z dn. 22.03.2021).

Beata Pacut 14. Polką z indywidualnym złotem w Mistrzostwach Europy

Beata Pacut, która zwyciężyła w Mistrzostwach Europy w Lizbonie, została 14 reprezentantką Polski z indywidualnym złotem w historii tych zawodów. Najwięcej tytułów mają Beata Maksymow, Bogusława Olechnowicz i Paweł Nastula – po 3 złote medale ME.

Jako pierwszy polskim Mistrzem Europy został Antoni Reiter (-80kg) w 1975 roku w Lyonie. Po 2 latach w niemieckim Ludwigschafen jego sukces powtórzył Adam Adamczyk (-78kg). W 1981 roku w turnieju Debreczynie na Węgrzech wygrali Andrzej Dziemianiuk (-60kg) i Wojciech Reszko (open).

Beata Pacut - to fajne uczucie, być Mistrzynią Europy

Beata Pacut zdobyła w Lizbonie złoty medal Mistrzostw Europy w wadze do 78 kg, odnosząc największy sukces w karierze. - To bardzo fajne uczucie, być mistrzynią – mówi zawodniczka Czarnych Bytom po powrocie do kraju.

Poprzedni złoty medal ME dla Polski wywalczył w 2007 roku w Belgradzie Robert Krawczyk (-81kg). Dziś jest klubowym trenerem Beaty Pacut. Wśród kobiet złoto wywalczyła jako ostatnia Adriana Dadci (-70kg) w słoweńskim Mariborze w 2002 roku.

ME w Lizbonie: Beata Pacut złotą medalistką w wadze -78kg!!!

Wielki sukces Beaty Pacut (Czarni Bytom). Nasza reprezentantka zdobyła dziś złoty medal Mistrzostw Europy w wadze -78kg. W finale wygrała w dogrywce z Holenderką Guusje Steenhuis. To jej największy sukces w karierze.

Dwa tygodnie przed ME 25-letnia Beata Pacut wywalczyła srebro w prestiżowym turnieju Grand Slam w tureckiej Antalyi - w finale przegrała z trzykrotną medalistką Mistrzostw Świata Japonką Shori Hamadą. Zaraz po tych zawodach Polka powiedziała: - Na Mistrzostwa Europy do Lizbony polecę z nadzieją na medal. Celuję w złoty, natomiast biorę każdy.