POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Maj 2021

Powołanie na zgrupowanie w Zakopanem 16-21.06.2021 r. KN Sen. oraz KN U23

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do 02.06.2021 r. do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl

Puchar Polski Judo Baltic Cup – kadeci i młodzicy rywalizowali w Gdyni

Z udziałem ok. 800 kadetów (juniorów młodszych) i młodzików rywalizowano w obsadzie międzynarodowej w Pucharze Polski Judo Baltic Cup w Gdyni. Po zawodach młodzi judocy uczestniczą w campie prowadzonym przez trenerów Mariana Tałaja, brązowego medalistę Igrzysk w Montrealu, Przemysława Matyjaszka, 2-krotnego medalistę Mistrzostw Europy i Tomasza Jopka, trenera reprezentacji kadetów.

Trener Marek Kręcielewski – MP mogą być przepustką do startów międzynarodowych

- Zbliżające się Mistrzostwa Polski w Warszawie mogą być przepustką do startów międzynarodowych - mówi Marek Kręcielewski, selekcjoner polskiej reprezentacji juniorów.

Kadra Narodowa Biało-Czerwonych kończy drugie w tym miesiącu zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sport – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W następny weekend juniorów czekają indywidualne i drużynowe MP w Warszawie.

- To będzie istotny start względem zbliżających się Pucharów Europy – dodał szkoleniowiec.

Kadrowicze rozpoczęli ostatnie zgrupowanie przed MŚ Seniorów

Bezpośrednio z campu w Tata na Węgrzech reprezentanci Polski udali się do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie rozpoczęli przygotowania do rozpoczynających się 6 czerwca Mistrzostw Świata Seniorów w Budapeszcie.

W międzyczasie powołani na MŚ Aleksandra Kaleta (-52kg) i Adam Stodolski (-73kg) wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pile, gdzie zajęli 2 lokaty. Aleksandra Kaleta walczyła w kategorii -57kg.

IMŚ w Budapeszcie: Malonga i Wagner wśród rywalek Mistrzyni Europy Pacut

Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg) będzie zaliczana do szerokiego grona kandydatek do medalu podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Wśród zgłoszonych zawodniczek są zajmująca nr 1 w rankingu światowym Francuzka Madeleine Malonga i nr 3 Niemka Anna Maria Wagner. Złota medalistka otrzyma w nagrodę 26 tys. euro.

W Mistrzostwach Europy w Lizbonie Beata Pacut pokonała Izraelkę Inbar Lanir, Francuzką Fanny Estelle Posvite, w półfinale kolejną Francuzkę Audrey Tcheumeo i w finale Holenderkę Guusje Steenhuis.

IMŚ w Budapeszcie: Maciej Sarnacki dołączy do Kadry Narodowej

Po zmianie decyzji przez trenera klubowego Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) dołączy do Kadry Narodowej, która wystąpi w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie (6-12 czerwca). 34-letni judoka walczy o awans na Igrzyska Olimpijskie w kat. wagowej +100kg.

Dla Macieja Sarnackiego to będzie pierwszy start w MŚ Seniorów od 2018 roku. Wtedy w azerskim Baku pokonał w 1/16 finału Ukraińca Oleksandra Gordiienko i następnie przegrał z Azerem Ushangi Kokauri. Rok wcześniej w Budapeszcie w pierwszej walce przegrał z Kubańczykiem Alexem Garcia Mendoza.

Powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w Mielnie - KN Juniorzy Młodsi

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 zawodnicy, którzy nie przeszli COVID-19 proszeni są o wykonanie testu antygenowego przed rozpoczęciem zgrupowania. W dniu przyjazdu należy przedstawić negatywny wynik testu wykrywającego antygen SARS-CoV-2 (test należy wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zgrupowania, koszt testu to ok.90 - 150 pln, proszę zwrócić uwagę, że jest to test antygenowy, a NIE test RT-PCR!).

Mistrzostwa Polski Weteranów i Amatorów w Judo - komunikat końcowy

MISTRZOSTWA WETERANÓW I AMATORÓW:

XXI Mistrzostwa Polski Weteranów i III Mistrzostwa Polski Amatorów w Judo za nami!

2021 to rok pełen niespodzianek, cała Wielkopolska nas usłyszała! W zawodach wystartowało aż 216 zawodników z całej Polski. Zdecydowanie wszystkim brakowało pięknych emocji, które towarzyszą wyjściu na matę i podium!

Organizatorami Mistrzostw był Polski Związek oraz Klub Sportowy Akademia Judo Poznań.

MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W JUDO - komunikat końcowy

MISTRZOSTWA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:

Był to weekend pełen emocji i pięknych chwil. Kolejne, już IX Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnościami za nami. Po każdej edycji Mistrzostw przekonujemy się ile wartości i szczęścia judo daje zawodnikom! Organizatorami wydarzenia był Klub Sportowy Akademia Judo Poznań przy wsparciu Polskiego Związku Judo.

Dziękujemy wszystkim 84 uczestnikom oraz ich trenerom ze wszystkich klubów, które przybyły:

Uczniowski Klub Sportowy Judo Fight Club,

UKS im."PTG Sokół" w Pisarzowicach,

IKS Atak Elbląg,

Puchar Polski Młodzików i Kadetów oraz camp w Gdyni

Niespełna 3 miesiące pozostały do Indywidualnych Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze. W ramach przygotowań nasi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizowali w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów (Juniorów Młodszych) - Judo Baltic Cup - w Gdyni w dniach 29-30 maja.

Strony