POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Październik 2021

Angelika Szymańska: podążamy we właściwym kierunku

- Brązowy medal w Grand Slamie w Paryżu pokazał, że podążamy we właściwym kierunku. Mam predyspozycje, by w przyszłości rywalizować o najważniejsze trofea, choć oczywiście jeszcze wiele elementów wymaga poprawy i dopracowania - mówi Angelika Szymańska (-63kg), podopieczna trenerki Anety Szczepańskiej, która we Francji odniosła życiowy sukces w karierze seniorskiej.

Turniej i camp w Maladze – ostatni etap przygotowań do MME U23

Zbliżający się turniej European Judo Open (23 – 24 października) i następnie camp (25 – 28 października) w Maladze – to ostatni etap przygotowań do listopadowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 w Budapeszcie. W Hiszpanii nie zabraknie też polskich judoków z kadry seniorskiej.

Sławomir Smater: zadowolony będę z jednego medalu w Mistrzostwach Świata

- Mamy kilka szans na podium, ale zadowolony będę z jednego medalu w Mistrzostwach Świata w judo kata – mówi Sławomir Smater, trener polskiej reprezentacji. Turniej odbędzie się w dniach 26 – 27 października w Lizbonie.

- O ten jeden krążek też nie będzie łatwo, gdyż konkurencja jest spora. W zawodach wystartują przedstawiciele 27 państw, co jest dużą liczbą jak na czas pandemii – powiedział szef Głównej Komisji DAN Polskiego Związku Judo.

Angelika Szymańska brązową medalistką Grand Slamu w Paryżu

W dniu swoich 22 urodzin Angelika Szymańska (-63kg) zdobyła brązowy medal w Grand Slamie w Paryżu. Również w sobotę medale wywalczyła Polki startujące w wadze -48kg w Pucharze Europy w Dubrowniku - srebro Natalia Stokłosa i brąz Paulina Szlachta.

We francuskiej stolicy Angelika Szymańska wygrała przez ippon w eliminacjach z Francuzką Melodie Turpin i w ćwierćfinale z Niemką Sappho Coban. W półfinale doznała porażki z Portugalką Barbarą Timo, ale w walce o brąz pokonała w dogrywce Rosjankę Ekaterinę Valkovą.

Czterech polskich judoków na podium Igrzysk Euro TriGames 2021

Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy judocy, którzy zdobyli 4 medale podczas Igrzysk Europejskich Sportowców z Zespołem Downa we włoskiej Ferrarze – Euro TriGames 2021.

Srebrne medale wywalczyli Tymoteusz Kełpiński (-60kg) i Oliver Trepiński (-73kg), zaś brązowe Michał Miszkowski (-66kg) i Adam Wiśniewski (-73kg). Ambitnie rywalizowali również Adam Zimny i Michał Brózio w kategorii -73kg, zajmując 7 pozycję.

INICJATYWY KLUBOWE

Polski Związek Judo w ramach promowania najlepszych inicjatyw klubowych poleca w okresie listopad-grudzień 2021:

Tomasz Jopek: mamy już “fundament” pod nową reprezentację kadetów

- Jestem bardzo zadowolony, bowiem mamy już “fundament” pod nową reprezentację kadetów, którą czekają 3 wielkie międzynarodowe imprezy mistrzowskie w 2022 roku – mówi Tomasz Jopek, trener główny Biało-Czerwonych U16.

Grupa 30 kadrowiczów plus judocy i judoczki z reprezentacji wojewódzkich i klubów, czyli łącznie ponad 100 osób, przebywa na 4-dniowej konsultacji w COS-ie w Zakopanem.

Brąz Karoliny Miller w Pucharze Europy w Chorwacji

Z trzema medalami – jednym srebrnym i dwoma brązowym – wracają nasi judocy z Pucharu Europy w chorwackim Dubrowniku. W niedzielę na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Miller -70kg. W tej samej kategorii 7 pozycję zajęła Eliza Wróblewska.

Wczoraj srebro wywalczyła Natalia Stokłosa, a brąz Paulina Szlachta – obie w wadze -48kg. A dziś w turnieju nad Adriatykiem bardzo dobrze spisała się Karolina Miller, wicemistrzyni Polski kat. -70kg.

Paweł Zagrodnik: najbliższe starty w Maladze i Wojskowych MŚ

Tydzień temu Paweł Zagrodnik, 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, został oficjalnie trenerem reprezentacji Polski kobiet. – Już wkrótce zawodniczki wystąpią w European Open w Maladze i Wojskowych Mistrzostwach Świata – mówi szkoleniowiec żeńskiej kadry Biało-Czerwonych.

W dniach 23 – 24 października reprezentanci naszego kraju wezmą udział w EO, czyli Pucharze Świata w Maladze.

MŚ w Judo Kata: siedem polskich duetów na liście startowej

Czternaścioro reprezentantów Polski – sześć duetów seniorskich i jeden w kategorii młodzieżowej U23 – znajduje się na liście startowej Mistrzostw Świata w Judo Kata, które w dniach 26 – 27 października odbędą się w Lizbonie.

Strony