POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kwiecień 2022

OOM w Białymstoku: Wiktoria Ślązok zdobyła złoty medal

Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetek Wiktoria Ślązok (GKS Czarni Bytom) zwyciężyła w Białymstoku w wadze -48kg w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, tj. Mistrzostwach Polski do lat 17. W zeszłym roku wywalczyła ona brąz podczas MP Seniorek.

W czwartkowym finale Wiktoria Ślązok, srebrna medalistka OOM 2021, wygrała z Mileną Kukhar (KS Gwardia Łódź).

Również srebro w poprzednim sezonie miała Oliwia Kożuch (GKS Czarni Bytom) w -44kg. Tym razem triumfowała, a w pojedynku o złoto pokonała Aleksandrę Sznajder-Wituś (MKS Juvenia Wrocław).

Biuro Polskiego Związku Judo zamknięte w dniu 02.05.2022

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że Biuro Polskiego Związku Judo będzie zamknięte w dniu 02.05.2022 (poniedziałek).
Zapraszamy do kontaktu mailowego:
pzjudo@pzjudo.pl
szkolenie@pzjudo.pl
szkoleniefrkf@pzjudo.pl
ksiegowosc@pzjudo.pl

Życząc udanego weekendu majowego pozdrawiamy.

Mistrzostwa Europy w Sofii: Beata Pacut wylosowała Natalie Powell w 1/8 finału

Broniąca tytułu Beata Pacut (-78kg) wylosowała Brytyjkę Natalię Powell w 1/8 finału Mistrzostw Europy w Sofii. Dzisiaj odbyło się losowanie. W turnieju wystartuje 12-osobowa reprezentacja Polski.

W rankingu światowym Beata Pacut jest 6, a jej rywalka 25. Nasza judoczka wywalczyła złoto ME rok temu w Lizbonie, zaś Natalia Powell zdobyła brązowe medale w 2016, 2017 i 2018 roku. W tamtym czasie była też brązową medalistką Mistrzostw Świata.

Mistrzostwa Europy w Sofii: broniąca tytułu Beata Pacut rozstawiona z nr 4

- Nasze trzy zawodniczki są rozstawione w Mistrzostwach Europy, a są to broniąca tytułu Beata Pacut (-78kg), Angelika Szymańska (-63kg) i Julia Kowalczyk (-57kg) – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji naszego kraju. W piątek w Sofii rozpoczynają się ME Seniorek i Seniorów.

OOM w Białymstoku: trener Tomasz Jopek – bardzo ważny sprawdzian przed Pucharem Europy

- Wystartuje niemal cała krajowa czołówka. Zawody w Białymstoku są bardzo ważnym sprawdzianem przed Pucharem Europy w Bielsku-Białej – mówi Tomasz Jopek, trener reprezentacji kadetów przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (28-29 kwietnia), czyli Mistrzostwami Polski grupy wiekowej U18.

Powołanie na PE Sarajevo - KN Juniorek, Juniorów i Seniorów

Kadra Narodowa Juniorek, Juniorów i Seniorów przejedzie do Sarajeva autokarem.

Wyjazd o godz. 20:00 z Katowic (plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej 11, 40-061 Katowice) dn. 04.05.2022, powrót 08.05 po zakończeniu zawodów.

Zawodnicy klubowi zainteresowani przejazdem, prosimy o wiadomość na szkolenie@pzjudo.pl i szkoleniefrkrf@pzjudo.pl

Mistrzostwa Europy w Sofii: Rashad Hasanov – wierzę w polskich zawodników

- Wierzę we wszystkich pięciu polskich zawodników, którzy wystąpią w Mistrzostwach Europy w Sofii – mówi azerski trener reprezentacji Polski Rashad Hasanov przed turniejem w dniach 29 kwietnia – 1 maja.

W składzie są Wiktor Mrówczyński (-73kg), Adam Stodolski (-73kg), Sebastian Marcinkiewicz (-81kg), Damian Stępień (-81kg) i Piotr Kuczera (-100kg).

Polacy wylatują na ME w środę, 27 kwietnia, a startować będą w sobotę, 30 kwietnia (Wiktor Mrówczyński, Adam Stodolski, Sebastian Marcinkiewicz, Damian Stępień) i niedzielę, 1 maja (Piotr Kuczera).

PE Juniorów w Poznaniu: Agata Pałka – seniorskie judo z rzutami „niespodziankami”

- Mam nadzieję, że idę w kierunku seniorskiego judo. Dużo zmian w ostatnich latach nie było, ponieważ dość szybko odkryłam, w jakich technikach czuję się najpewniej. Myślę, że tylko rzuty „niespodzianki” - mówi 19-letnia Agata Pałka (-63kg), który zdobyła srebrny medal podczas Pucharu Europy Juniorów w Poznaniu.

Zawodniczka Olimpu Nowa Sól uzyskała najlepszy wynik spośród reprezentantów Polski. Sześcioro innych Biało-Czerwonych wywalczyło brązowe krążki.

Mistrzostwa Europy w Sofii: jutro wylot pierwszej grupy reprezentacji Polski

We wtorek, 26 kwietnia pierwsza grupa reprezentacji Polski wylatuje na Mistrzostwa Europy do Sofii. W kolejne dni dołączą do nich kolejni nasi judocy i judoczki. Turniej w Bułgarii potrwa od 29 kwietnia do 1 maja.

- Jutro wyjeżdżają Aleksandra Kaleta (-52kg), Julia Kowalczyk i Arleta Podolak (obie -57kg), czyli zawodniczki, który mają start w piątek. Zaplanowałem, że każda judoczka przybędzie do Sofii na 3 dni przed swoim występem. Najważniejsze, że wszystkie dziewczyny są zdrowe, zmotywowane i gotowe do walki – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej kadry narodowej.

Strony