POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Maj 2022

Mistrzostwa Polski Młodzieży U23: Kinga Wolszczak wystąpi w Pile

20-letnia Kinga Wolszczak (+78kg), piąta judoczka tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorek, wystąpi w piątek, 3 marca w Mistrzostwach Polski Młodzieży U23. Turniej indywidualny i drużynowy odbędzie się w Pile.

Pierwszego maja Kinga Wolszczak bardzo dobrze spisała się w ME w Sofii, gdzie dotarła do walki o medal. Miesiąc po tym sukcesie wystartuje w MMP. Na krajowy turniej przyjedzie z Portugalii, gdzie na co dzień studiuje i trenuje.

PE Juniorów w Grazu: Katarzyna Sobierajska - sprawdzian przed MŚJ w Ekwadorze

- Występ w Pucharze Europy Juniorów w Grazu traktuję jako sprawdzian przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w tej kategorii wiekowej w Ekwadorze – mówi Katarzyna Sobierajska (-70kg), która odnosi już seniorskie sukcesy.

W dniach 4-5 czerwca Biało-Czerwoni startować będą w juniorskim turnieju w Austrii.

Kadra judoczek trenowała z… zapaśniczkami w Giżycku

Powoli kończy się zgrupowanie kadry seniorek w COS OPO w Giżycku. - Najważniejsze, że wszystkie judoczki są zdrowe i gotowe do dalszych przygotowań do kwalifikacji olimpijskich – mówi Paweł Zagrodnik, trener reprezentacji. Na jednym z treningów judoczki spotkały się z… zapaśniczkami.

Powołanie na konsultację szkoleniową w Warszawie 9-18.06 KN Juniorzy Młodsi, KN Juniorki i KN Juniorzy!

Zakwaterowanie w Partner Hotel ul. Marywilska 16 03-228 Warszawa.

Zawodnicy z Warszawy NIE korzystają z noclegu w hotelu.

Zuzanna Starczyńska: cieszę się z podium w Bielsku-Białej, wystąpię w Mistrzostwach Europy

- Cieszę się z brązowego medalu Pucharu Europy w Bielsku-Białej, tym sukcesem zapewniłam sobie występ w Mistrzostwach Europy. Mam wystartować w czerwcu w Chorwacji – mówi Zuzanna Starczyńska (-63kg), która miejscem na podium w PE sprawiła sobie prezent na 17 urodziny. Obchodziła je w środę, 25 maja.

To był dopiero drugi start judoczki MKS Pałac Młodzieży Katowice w zawodach rangi Pucharu Europy. Pierwszą walkę wygrała w czeskich Teplicach, natomiast w Bielsku-Białej pokonała aż 5 rywalek, a przegrała jedynie ze złotą medalistką Austriaczką Franziską Schloegl.

Powołanie na EJU OTC Camp Porec, 13-20.06.2022

Potwierdzenie udziału w akcji szkoleniowej proszę przesłać do dn. 27.05.2022 do godziny 16:00 na adres e-mail: szkolenie@pzjudo.pl

Karolina Siennicka: walka o złoto była najtrudniejsza

Znakomicie spisują się polskie judoczki w wadze -52kg w tegorocznych Pucharach Europy Kadetów. W Bielsku-Białej zwyciężyła Karolina Siennicka i to jej największy sukces w karierze. - Walka o złoty medal była najtrudniejsza – mówi reprezentantka Polski. Wcześniej złoto i srebro zdobyła Maria Jesionek. Za kilka tygodni obydwie zawodniczki będą reprezentować Polskę w międzynarodowych imprezach mistrzowskich.

REKRUTACJA DO SMS GDAŃSK

Rekrutacja do Liceum Sportowego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego z tradycjami Judo!

Trener Tomasz Jopek: wysoka nota dla polskich kadetów

- Wystawiam wysoką notę naszym kadetom – mówi Tomasz Jopek, szkoleniowiec reprezentacji Polski U-18 po Pucharze Europy w Bielsku-Białej. Biało-Czerwoni zdobyli 5 medali, w tym złoty wywalczyła Karolina Siennicka (-52kg). W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli wysokie 4 miejsce, a najlepsi byli Francuzi.

Strony