Czerwiec 2022

Jakub Sordyl: zdobyłem solidną kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów

- Złotym medalem w Banja Luce, plus wcześniejszym 7 miejscem w Poznaniu, zdobyłem solidną kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów, ale chciałbym jeszcze powalczyć o udział we wcześniejszych Mistrzostwach Świata U-20 – mówi Jakub Sordyl (kat. +100kg), który 4 lipca skończy 19 lat i przed nim jeszcze jeden sezon startów w grupie juniorów.

Katarzyna Sobierajską trzecia w rankingu światowym juniorek

Po zwycięstwie w Pucharze Europy Juniorów w Banja Luce Katarzyna Sobierajska awansowała z 4 na 3 miejsce w światowym rankingu kategorii -70kg. Olbrzymi skok na liście IJF zanotowali inni polscy złoci medaliści Ksawery Ignasiak -60kg i Jakub Sordyl +100kg.

W turnieju w Bośni i Hercegowinie Katarzyna Sobierajska wygrała trzy walki, w tym w finale z Francuzką Florine Soula. W tej samej wadze 5 miejsce zajęła Aleksandra Kowalewska.

PE Juniorów w Banja Luce: w finale Jakub Sordyl wygrał z Grzegorzem Teresińskim

Do polskiego finału doszło w wadze +100kg w Pucharze Europy Juniorów w Banja Luce. Jakub Sordyl pokonał Grzegorza Teresińskiego. W kategorii -48kg brąz zdobyła Natalia Stokłosa. W 2-dniowym turnieju nasi judocy wywalczyli 8 medali i zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Po ćwierćfinałowych zwycięstwach, w niedzielnych półfinałach Jakub Sordyl wygrał z Serbem Andriją Stosiciem, natomiast Grzegorz Teresiński z Francuzem Mathysem Gomesem da Silvą. W rywalizacji o złoto triumfował Kuba Sordyl.

PE Juniorów w Banja Luce: Ksawery Ignasiak i Katarzyna Sobierajska złotymi medalistami

Ksawery Ignasiak (-60kg) i Katarzyna Sobierajska (-70kg) zdobyli złote, a Anton Kleinos (-60kg) i Marcin Kowalski (-73kg) srebrne medale w pierwszym dniu Pucharu Europy Juniorów w w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina). Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli w sobotę 5 krążków.

ME Kadetów w Poreču: świetne walki Polaków, blisko medalu w drużynówce

Dobrze spisali się polscy kadeci w turnieju drużyn mieszanych w Mistrzostwach Europy w Poreču. W repasażu wygrali z reprezentacjami Turcji i Holandii po 4:3, a w meczu o brąz prowadzili 2:0 z Azerbejdżanem. Turniej skończyli na 5 miejscu.

Biało-Czerwoni rozpoczęli zawody od spotkania z Ukrainą w 1/8 finału. Do remisu 1:1 doprowadziła Wiktoria Ślązok, ale później wygrywali rywale.

ME Kadetów w Poreču: Zuzanna Starczyńska na 9 miejscu

Po dwóch zwycięskich walkach Zuzanna Starczyńska (-63kg) zajęła 9 miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów w chorwackim Poreču. Polka doznała porażek tylko z medalistkami.

Po wygranej z Albanką Kasandrą Kovaci, Zuzanna Starczyńska przegrała w 1/8 finału z Francuzką Dorią Boursas, późniejszą wicemistrzynią kontynentu. W repasażu polska judoczka pokonała Czeszkę Adelę Simunkovą, a następnie przegrała ze Słowenką Leilą Mazouzi, która ostatecznie wywalczyła brąz.

ME Kadetów w Poreču: Wiktoria Ślązok i Stanisław Piechota w czołówce

Dwoje z trojga polskich judoków zajęło punktowane miejsca w 1. dniu Mistrzostw Europy Kadetów w chorwackim Poreču. Wiktoria Ślązok (-48kg) uplasowała się na 5 pozycji, a Stanisław Piechota (-55kg) był 7.

Wiktoria Ślązok potwierdziła, że należy do kontynentalnej czołówki w kategorii -48kg do 17 lat. Rok temu wywalczyła brązowy medal ME, a w tym sezonie w Pucharach Europy zdobyła srebro i brąz.