POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Listopad 2022

Camp Polskiego Związku Judo 10-11 grudnia w Warszawie

Trenerzy kadry narodowej Jacek Kowalski (juniorki) i Tomasz Jopek (juniorzy młodsi) oraz 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Przemysław Matyjaszek poprowadzą treningi podczas campu Polskiego Związku Judo w dniach 10-11 grudnia w Warszawie.

Camp z kadrami narodowymi juniorów, juniorek i juniorów młodszych, juniorów młodszych odbędzie się w hali przy ul. Strumykowej 21 (Białołęcki Ośrodek Sportu).

W sobotę, 10 grudnia treningi zaplanowane są w dwóch sesjach: g. 11:00-13:00, 17:00-19:00, a w niedzielę, 11 grudnia również w dwóch turach: 9:30-11:00, 14:00-16:00.

Trener Jacek Kowalski z certyfikatem IJF Academy

Jacek Kowalski, trener reprezentacji Polski juniorek, po tygodniowym szkoleniu praktycznym i kilkumiesięcznym teoretycznym zdał egzamin i został certyfikowanym szkoleniowcem Międzynarodowej Federacji Judo – IJF Academy. W Stambule kwalifikacje podniosło 60 osób z 25 krajów.

Kalendarz PZ Judo 2023

Zmiany roczników w grupach wiekowych współzawodnictwa sportowego PZ Judo 2023.

Zarząd PZ Judo zatwierdził zmianę roczników w kategorii wiekowej U18 juniorka i junior młodszy dostosowując ją do regulacji EJU i IJF.

W roku 2023 obowiązywać będą następujące kategorie wiekowe w grupach młodzieżowych:

U23 młodzież - roczniki 2001, 2002

U21 junior - roczniki 2003, 2004, 2005

U18 junior młodszy - roczniki 2006, 2007, 2008

U15 młodzik - roczniki 2009, 2010

U13 dziecko - roczniki 2011, 2012

Nihou Dutch Open Shenshu 2022: 26 medali polskich judoków

Judocy na co dzień trenujący w klubach UKS Ada Judo Fun Gdańsk i IKS Atak Elbląg z powodzeniem rywalizowali w turnieju międzynarodowym Nihou Dutch Open Shenshu 2022 w Venray (Holandia). Polacy zdobyli 26 medali. Startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników z 13 krajów.

Z IKS Atak medale zdobyli: złote - Michał Bryl, Mirosław Kostka, Anna Rybnicka, Mateusz Bielecki, srebrne - Weronika Fercho, Adam Wiśniewski, Michał Weroński, brązowe - Marcin Liszcz, Konrad Szumski. Łącznie podopieczni trenerów Pauliny Dąbrowskiej i Michała Dąbrowskiego zdobyli 9 medali.

Puchar Polski w Oleśnicy: drugie wygrane z rzędu pięciorga juniorów młodszych

Pięcioro judoków – trzy zawodniczki i dwóch zawodników – powtórzyło swoje sukcesy z Bytomia i triumfowało w Pucharze Polski w kategorii juniorów młodszych, który odbył się w Oleśnicy.

Podobnie jak w Memoriale Józefa Wiśniewskiego, tak również w zawodach w ramach Tiger Cup zwyciężyli: Natasza Potok (-44kg), Kinga Chmielewska (-57kg), Wanessa Witkowska (-70kg), Szymon Szulik (-66kg) i Mateusz Grendys (-81kg, poprzednio -73kg).

Grand Slam: Polki wysoko rozstawione w Tokio

Po długiej przerwie wraca Grand Slam im. Jigoro Kano w Tokio. W tegorocznej edycji (3-4 grudnia) wysoko rozstawione są reprezentantki Polski. W prestiżowych zawodach z numerem 3 wystąpi Beata Pacut-Kłoczko (-78kg), brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Świata w Taszkencie.

Beata Pacut-Kłoczko, ubiegłoroczna Mistrzyni Europy, w rankingu światowym zajmuje obecnie 6 miejsce. W Tokio wyżej od niej rozstawione są tylko Anna-Maria Wagner (Ger) i Guusje Steenhuis (Ned).

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych: Mistrz Polski Mateusz Grendys w nowej wadze

W nowych kategoriach wagowych wystąpią niektórzy judocy podczas niedzielnych zawodów Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Oleśnicy. W tym gronie jest kończący wiek kadeta Mateusz Grendys, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku w -73kg. Teraz wystartuje w limicie -81kg.

Tadżykistan nowym “przystankiem” w drodze na Igrzyska w Paryżu

W drodze po kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu na judoków czeka nowe wyzwanie! Do cyklu IJF Tour dołączył turniej Grand Prix w Duszanbe. Wcześniej w stolicy Tadżykistanu nie było zawodów tak wysokiej rangi.

Porozumienie podpisali prezydent Międzynarodowej Federacji Judo Marius Vizer i prezydent Federacji Judo Tadżykistanu Nurullo Loiqov.

Kadra kobiet trenuje na zgrupowaniu w Bytomiu

Kadra narodowa kobiet, przygotowująca się do ostatnich tegorocznych startów międzynarodowych, a także do nowego sezonu, trenuje na zgrupowaniu w Bytomiu. Szkoleniowcowi reprezentacji Pawłowi Zagrodnikowi w pracy pomaga Agata Perenc, która zakończyła karierę po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

- Podczas kilkudniowego zgrupowania główny akcent postawiliśmy na walki i zadania taktyczne. Przyjechało wiele bardzo dobrych judoczek, dlatego poziom rywalizacji jest wysoki – mówi Paweł Zagrodnik, wychowanek Czarnych Bytom, który w turnieju olimpijskim w Londynie zajął 5 miejsce.

Strony