POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Anna Załęczna - brąz w... małych mistrzostwach Chorwacji

podium_a.załęczna

Wicemistrzyni Europy Juniorek Anna Załęczna (+78 kg) coraz lepiej spisuje się w seniorkach. W Dubrowniku zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy.

20-letnia zawodniczka TKS Judo Toruń w zawodach nad Adriatykiem pokonała Zrinkę Mioczić i Katarinę Luciję Vuković, a przegrała tylko w półfinale z późniejszą triumfatorką Ivaną Szutalo. Chorwatka już jako juniorka plasowała się na 3 miejscach w Grand Prix w Rijece i Grand Slam w Baku - w 2013 roku.

- Można powiedzieć, że były to małe mistrzostwa Chorwacji, a przegrałam w nich tylko z Szutalo, mocną zawodniczką, już bardzo doświadczoną. Z walki na walkę biło mi się coraz lepiej, do każdej wychodziłam bardzo skoncentrowana - powiedziała Anna Załęczna.

Przyznała, że w Dubrowniku wykonała swoje ulubione rzuty, które ćwiczy na treningach - soto makikomi i sode tsuri komi goshi.

- Mam nadzieję, że na kolejnych zawodach również stanę na podium - dodała judoczka, która coraz odważniej puka do bram seniorskiej reprezentacji Polski w wadze ciężkiej.

- Prawdopodobnie we wrześniu wystartuję w Pucharze Świata w Tallinie i Grand Prix w Zagrzebiu, a na razie jeszcze będę walczyła w Pucharach Europy - mówi Anna Załęczna.