POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Beata Pacut - wkrótce zrewanżuję się Turchyn

Beata Pacut - wkrótce zrewanżuję się Turchyn

Kolejny dobry start w seniorkach zanotowała 20-letnia Beata Pacut. Po zwycięstwie w Pucharze Świata w Warszawie, w niedzielę judoczka Czarnych Bytom zdobyła srebrny medal w Pucharze Europy w Bratysławie.

- Jedyną porażkę poniosłam z Anastasiyą Turchyn. Na początku Ukrainka zapunktowała rzutem na yuko i potem było ciężko odrobić stratę, choć uważam, że walka miała wyrównany przebieg. Na kolejnym turnieju zrewanżuję się Turchyn - mówi Beata Pacut.

Obie judoczki urodziły się w 1995 roku, choć tak naprawdę dzieli je niemal 12 miesięcy - Beata Pacut jest z grudnia, a jej rywalka ze stycznia.

Beacie Pacut mocno zależy na rewanżu w imprezie mistrzowskiej, bowiem w 2014 roku przegrywała z Ukrainką w finale Mistrzostw Europy Juniorek w Bukareszcie i potem w walce o brąz Młodzieżowych Mistrzostw Europy we Wrocławiu.

W Bratysławie polska judoczka pokonała Chorwatkę Ivanę Maranić, Włoszkę Melorę Rosettę i Słowenkę Urske Urek.

- Jadąc na Słowację byłam zmęczona po obozie w Giżycku. Dawno nie walczyłam z tymi zawodniczkami, a z Chorwatką nie biłam się nigdy. Walkę z Urek wygrałam zakładając dźwignię, a z Maranić przez duszenie ze stójki. Cieszę się, że to wyszło, choć nie ćwiczyłam zbyt wiele takich akcji. Myślałam nawet, są jest dla mnie niewykonalne w akcji. Ale jak widać nawet niewiele powtórzeń zostaje gdzieś w głowie - powiedziała podopieczna trenera Przemysława Matyjaszka.

Beata Pacut, brązowa medalistka ubiegłorocznych MME, wygrała też z Włoszką Rossettą. - Rzuciłam ją na uchi matę i przeszłam do trzymania - dodała judoczka, która zapewne w niedługim czasie zaatakuje pozycję liderki w polskiej kadrze w wadze -78kg. W tej kategorii na Igrzyskach Olimpijskich w Rio wystąpi Daria Pogorzelec.